3. Хофе се подигра с Байер с второ 4:1 за сезона

Хофе се подигра с Байер с второ 4:1 за сезона

Европейските амбиции на „аспирините“ бяха разбити, алжирец блести с два гола и асистенция

Отборът на Хофенхайм записа втора поредна победа с резултат 4:1 над Байер Леверкузен.

След като през ноември „сините“ триумфираха като гости, сега разбиха опонента си и на своя земя в първия мач от XXVII кръг на германската Бундеслига.

Срещата се игра пред почти 30 000 зрители (28350), а с две попадения и асистенция се отличи Ишак Белфодил.

27-годишният алжирец откри още в десетата минута, ала седем по-късно Кевин Воланд възстанови равенството – 1:1.

То се запази до почивката, но скоро след нея Свен Бендер (51‘) си вкара автогол и отново даде преднина на домакините.

Само десет минути след това пък Белфодил я затвърди с второто си попадение в срещата, а в 79-ата асистира на Андрей Крамарич, който оформи крайното 4:1.

След него Хофе събра 41 точки и вече изостава само с една от Байер, който пък загуби шестата си позиция заради по-лошата си вече голова разлика от Волфсбург.