3. Хофенхайм поряза лошо Байерн на старта на Бундеслигата – 1:1

Хофенхайм поряза лошо Байерн на старта на Бундеслигата – 1:1

Отборът на Хофенхайм успя да стигне да равенство 1:1 със състава на Байерн (Мюнхен) в първия кръг от новия сезон в германската Бундеслига. Срещата се игра на стадион „Райн-Некар Арена” пред погледа на 30 хиляди души, които видяха как техните любимци не склониха глава пред баварския колос и неговият нов селекционер Луис ван Гаал, който днес навърши 58 години.

Срещата започна с натиск на Байерн, а в 4-та минута удар на Алтинтоп бе избит с мъка от горния десен ъгъл от Тимо Хилдебранд. В 10-ата минута пред Хофенхайм се откри страхотно положение за отбелязване на гол, но ударът на Шимунич с глава срещна дясната греда на Рензинг.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Ивица Олич успя да открие резултата в официалния си дебют за баварците. Даниел Пранич го намери непокрит в наказателното поле, а ударът на Олич с левия крак се оплете в долния ляв ъгъл на вратата на Хилдебранд. След това попадение темпото на игра спадна, а положенията пред нападателите на двата тима липсваха. Така дойде 41-ата минута, когато Огбуке хвърли в екстаз феновете на Хофенхайм, изравнявайки резултата. Той получи хубав пас от Ибишевич и след удар с левия крак прати кълбото в долния десен ъгъл на вратаря Рензинг. Това бе и последното интересно положение през първата част и почивката дойде при равенство 1:1.

Второто полувреме започна равностойно, а с пропуски за домакините се отличи голмайсторът Огбуке. Слаби отигравания направи и новата мултимилионна покупка на баварците Марио Гомес, който се отчете с редица пропуски. Така или иначе двата тима не можаха да си отбележат повече голове и двубоят завърши 1:1 за нещастие на рожденика Луис ван Гаал, който не успя да запише победа в дебюта си в Бундеслигата.

Хофенхайм – Байерн (Мюнхен) 1:1