3. Хофенхайм спести срама на Щутгарт, след 3:3 на "Мерцедес бенц Арена"

Хофенхайм спести срама на Щутгарт, след 3:3 на "Мерцедес бенц Арена"

„Мерцедес Бенц Арена” стана домакин на една от най-бризантните срещи в 21-я кръг на немската Бундеслига между местния Щутгарт и сензацията Хофенхайм. Щутгарт и Хофенхайм си размениха по три гола, докато домакините бяха на косъм от срамна загуба на собствения си терен.

Топ стрелците на двата тима Марио Гомес и Демба Ба се впуснаха в персонално съревнование за това кой ще отбележи повече попадения в срещата. Това доведе до плеяда от голове, която резултира в  хеттрик за острието на Хофенхайм.

23-годишният французин постави началото на головата фиеста в 24-ата минута. Андреас Бек намери деветката на Хофенхайм пред малкото наказателно поле на Йенс Леман. Демба Ба стреля през краката на бранител в бяло, а топката, въпреки намесата на германския страж влетя в горния ляв ъгъл на вратата му.

Радостта на новака в Бундеслигата изтрая само две минути. Марио Гомес, който бе един от най-полезните футболисти в състава на домакините изведе Какау, той проби отдясно на гостуващата отбрана, която закъсня с реакцията си. Бразилецът промуши топката измежду трима бранители в синьо, а Даниел Хаас не успя да реагира подобаващо – 1:1.

В 31-ата минута Марио Гомес откри и своята голова сметка за днешния ден. Високият нападател нямаше как да сгреши след като Сердар Таски бе изправил изключително точно центриране, а роденият в Рийдлинген заби от непосредствена близост за 2:1.

По изключително драматичен начин Демба Ба възстанови равенството в 46-ата минута на първото полувреме. Влезлият в 31-ата минута Людовик Манин изпусна топката в средата на десния фланг. Исак Форшах спечели единоборствто си и по впечатляващ начин намери набралия скорост Демба Ба. Голмайсторът избяга на преследващите го двама бранители на Щутгарт и от границата на наказателното поле прониза Йен Леман за втори път, с което възстанови равенството.

Втората част не изобилстваше с подобна резултатност в игра на двата тима. Но това не бе предпоставка за лиса на интрига.
Марио Гомес отбеляза второто си попадение за деня и 13 за този сезон в 63-ата минута. Рикардо Осорио намери немския национал в наказателното поле, който с великолепен прехвърлящ удар матира Даниел Хаас за трети пореден път.

Отговорът на Хофенхайм не закъсня и само 4 минути след това Демба Ба изписа името си на светлинното табло за трети пореден път. Френският нападател се възползва от бързината си да надбяга Таски и спусна топката покрай Йенс Леман за зрелищното 3:3.

Срещата приключи с неописуемо напрегнати последни две минути. Феновете на швабите изтръпнаха при сигнала на Михаел Кемптер, който отсъди дузпа в полза на Хофенхайм в 92-ата минута.

Людовик Манин съгреши за втори пореден път, събаряйки Карлос Едуардо в собственото си наказателно поле. Зе всеобща
радост на „Мерцедес Бенц Арена” нагърбили се с отговорността да донесе сензационна победа за гостите Сеяд Салихович стреля високо над напречната греда.

Щутгарт - Хофенхайм 3:3