3. Хофенхайм спря Дортмунд, Чичарито върна Леверкузен на победния път (ВИДЕО)

Хофенхайм спря Дортмунд, Чичарито върна Леверкузен на победния път (ВИДЕО)

Борусия отстъпи първото място на Байерн, Обамеянг с историческо постижение

Хофенхайм сложи край на перфектния актив на Борусия (Дортмунд) от началото на сезона в Бундеслигата. В динамичен двубой от 6-ия кръг двата отбора завършиха 1:1, като всеки можеше да бъде краен победител.

С равенството тимът на Томас Тухел сдаде първото място на Байерн (Мюнхен), който остана с 6 от 6 след междинния кръг.

Домакините поведоха в 43-ата минута, когато Себастиан Руди получи извеждащ пас от Едуардо Варгас, изпреварвайки Шмелцер, и с изстрел от дясната страна на наказателното поле намери мрежата на Бурки.

През втората част уникална грешка на Гинтер позволи на Варгас да отбележи втори гол за Хофе, като деветката прехвърли излезлия напред вратар, но за негово нещастие топката срещна гредата.

Дортмунд стигна до равенството 10 минути след почивката чрез обичайния заподозрян Пиер-Емерик Обамеянг. Кастро свали с гърди центриране и Обамеянг заби 11-ия си гол във всички турнири и 7-ия си в шампионата от началото на сезона. По този начин 26-годишният габонец стана първият в историята с поне по един гол във всеки от първите шест мача на Бундеслигата.

До края Дортмунд беше по-напористият отбор, макар че Хофенхайм също имаше ново отлично положение. В крайна сметка хиксът изглежда справедлив.

Хавиер Ернандес сложи край на серията без победа на Байер (Леверкузен) с гол през второто полувреме срещу Майнц за крайното 1:0 на „Бай Арена”.

„Аспирините” бяха загубили последните си три мача в първенството без дори да вкарат гол. Чичарито вкара с глава втория си гол, откакто пристигна в Германия, след подаване на Донати в 69-ата минута.

15 -1 Щутгарт 6
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1