3. Холандец ще свири Байерн - Реал

Холандец ще свири Байерн - Реал

Баварците постигат отлични резултати под ръководството на Кайперс, но дават "жертви"

Холандският рефер Бьорн Кайперс ще ръководи първия полуфинал в Шампионската лига между Байерн Мюнхен и Реал Мадрид. Според официалния сайт на УЕФА, главният съдия ще бъде с асистенти Сандър ван Рукел и Ервин Зейнстра, допълнителните помощници Пол ван Букел и Денис Хиглер и четвъртия рефер Чарлз Шаап.

45-годишният Кайперс свири четвъртфиналния мач-реванш на Байерн с Бенфика през 2016 година, завършил 2:2. Баварците се класираха напред след 1:0 у дома. Преди това "лалето" свири победите на Байерн в груповата фаза на турнира срещу Манчестър Сити (3:1 през 2013 година) и Наполи (3:2 през 2011 година).

И в двата мача обаче той изгони футболист на баварския колос. В Манчестър Джером Боатенг получи червен картон малко преди края, а в Неапол преждевременно към душовете пое Холгер Бадщубер. За капак в същия мач Бастиан Швайнщейгер получи счупване на крака.

Кайперс донесе късмет на Реал Мадрид през този сезон, защото той ръководи мача на "белия балет" в Дортмунд, спечелен срещу Борусия с 3:1. На същия стадион обаче под ръководството на Кайперс испанците бяха разбити с 4:1 в първи полуфинален мач на турнира през 2013 година. На следващата година Кайперс донесе късмет на Реал във финала на ШЛ срещу Атлетико (4:1 след продължения).

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1