3. Холандец свири отново на ЦСКА след 7 години

Холандец свири отново на ЦСКА след 7 години

Италиански дебютант ще води реванша на „Славия“ с „Хайдук“

Холандският рефер Пол ван Бьокел ще се срещне с ЦСКА отново след 7-годишна пауза.

Той бе назначен от УЕФА да ръководи реванша срещу „Флайераларм Адмира“ от Лига Европа, който е в четвъртък от 20:00 часа.

Помощници ще му бъдат Дейви Гусенс и Бас ван Донген. Четвърти рефер е Йорен Маншот, а съдийски наблюдател е Зоран Петрович от Сърбия.

Ван Бьокел свири реванша от Лига Европа на ЦСКА срещу „Стяуа“ през август 2011 година.

Тогава на стадион „Българска армия“ мачът завърши 1:1, като Мишел Платини изравни малко преди края. „Червените“ бяха загубили с 0:2 първия двубой в Букурещ и отпаднаха от евротурнира.

Ван Бьокел е ръководил още един мач на български отбор. Това е гостуването на „Лудогорец“ на „Младост“ (Подгорица) в квалификациите на Шампионската лига, като разградчани записаха убедителна победа като гост с 3:0.

Точно с толкова води и ЦСКА преди реванша в Австрия. „Червените“ летят днес, като в групата отново попадат легендите Димитър Пенев, Димитър Якимов и Петър Жеков, които бяха гости на Гриша Ганчев и в Рига.

Освен наказанията на Бодуров и Малинов проблеми пред Нестор Ел Маестро няма, като двамата също ще пътуват с отбора. По принцип има минимален шанс да бъде намалено наказанието на Бодуров на 1 мач и той да вземе участие в реванша.

В момента единствено изтече санкцията на Тиаго Родригес от двубоя с Рига. Бодуров, Малинов и администраторът Димитър Вутов отнесоха 3 мача, а кондиционният треньор Томас Нойберт - за 2.

Италианският дебютант Даниеле Довери пък получи наряда за реванша на „Славия“ с „Хайдук“ на стадион „Васил Левски“ от 19 часа в четвъртък. Това е едва вторият му наряд в евротурнирите през този сезон.

На Довери ще помагат Матео Пасери и Алесандро Ло Чичеро, а четвърти арбитър е Джанпаоло Калварезе. Шведът Петер Форфелд пък е
назначен за съдийски наблюдател.

„Славия“ има да връща един чист гол от първия двубой, който бе спечелен трудно от „Хайдук“, като носителят на купата на България изпусна две уникални положения да открие резултата при гостуването си на стадион „Полют“ в Сплит.

Георги Петков вече е напълно готов за игра и отново ще отчайва нападателите на хърватите.

„Хайдук“ се раздели с двама от играчите си. Антъни Калик бе даден под наем на „Рудес“ и дори записа вече един мач срещу „Динамо“ (Загреб).

Нападателят Дени Юрич пък бе направо освободен, след като две години не успя да се наложи в титулярния състав. Той е брат на австралийския национал Тони Юрич, който участва и на световното първенство.