3. Холандия мина безпроблемно през Гана с 4:1 (видео)

Холандия мина безпроблемно през Гана с 4:1 (видео)

Тимът от ниската земя продължава с уверената игра в навечерието на световното първенство в ЮАР

Холандският национален футболен отбор записа трети пореден успех в приятелските си срещи в навечерието на световното първенство в ЮАР. Късно снощи тимът на Берт Ван Марвайк победи Гана с впечатляващото 4:1.

Играчът на Ливърпул Дирк Каут откри резултата в 30-ата минута на срещата, когато получи лесното задание да се разпише на почти опразнената врата при добавка след отразен удар на Робин ван Перси. Ново попадение не падна в продължение на над 40 игрови минути.

Холандците все пак успяха да удвоят преднината си с попадение на Рафаел Ван Дер Ваарт, който бе изведен зад гърба на противниковата отбрана с пас на Марк Ван Бомел. Некооординирани действия в защита на капитана Джовани ван Бронкхорст и Йорис Матайсен позволи на ганайците да се върнат в мача, след като измежду двете „лалета” се прокрадна Асамоа Гиан пет минути, след като холандците удвоиха актива си.
Уесли Снайдер отбеляза най-красивия гол на вечерта. В 81-ата минута с прострелно воле при центриране на ван дер Ваарт европейският клубен шампион с Интер намери близкия ляв ъгъл на вратата, пазена от Ричард Кингсън. В заключителните минути Робин ван Перси намери достатъчно време за да вкара третия си гол в последните два мача с националната фланелка. Деветката на „лалетата” се разписа от бялата точка, след като Кингсън бе извършил нарушение срещу ван дер Ваарт.

Последният си контролен мач Холандия ще изиграе тази събота срещу Унгария. Тимът от ниската земя открива кампанията си на Мондиал 2010 на 14 юни с мач срещу Дания. Гана също ще изиграе още една проверка. Тя е на 5 май срещу Латвия, която ще бъде последвана от двубой срещу Сърбия в Група „D”.