3. Холандия наниза 11 на Сан Марино, Перси вкара четири (видео)

Холандия наниза 11 на Сан Марино, Перси вкара четири (видео)

„Лалетата” със седем победи от седем мача в група „Е”

Финалистът от последното световно първенство Холандия разби с фрапиращото 11:0 гостуващото футболно джудже – Сан Марино, записвайки седма поредна победа в европейските квалификации.

„Лалетата” бяха повече от безкомпромисни и не спряха ад забавляват зрителите на „Филипс Стейдион”, реализирайки три попадения преди почивката и цели осем след паузата.

С цели четири попадения за шестата поредна победа над гостите се отчете новият капитан на Арсенал Робин ван Перси, който вкара в 7-ата, 65-ата, 67-ата и 79-ата минута на двубоя.

Два гола наниза и голмайсторът до момента в европейските квалификации Клаас Ян Хунтелаар, разписал се в 56-ата и в 79-ата минута. Също с толкова се отчете и звездата на Интер Уесли Снайдер, който реализира по веднъж в 12-ата и в 87-ата минута.

С по едно попадение за „оранжевите” пък се разписаха Джони Хейтинга (’17), Дирк Каут (’49) и Вижналдум (’90). Така Холандия остана лидер в група „Е” с пълен актив от точки след седем мача, докато Сан Марино е на последна позиция без точков актив и с отчайващата голова разлика от -44.