3. Холандия не сгреши на старта на квалификациите (видео)

Холандия не сгреши на старта на квалификациите (видео)

"Лалетата" се наложиха с 2:0 срещу Турция, Робин ван Перси и Лусиано Нарсинг отбелязаха головете за тима, воден от Луис ван Гаал

Отборът на Холандия победи с 2:0 Турция в мач от група „D” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. Срещата се проведе на стадион „Амстердам Арена”.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси се разписа с глава след асистенция на Уесли Снайдер.

До почивката головите ситуации пред двете врати не липсваха. С пропуска за „лалетата” се отчетоха Уесли Снайдер, Лусиано Нарсинг, Кевин Строотман, както и авторът на първото попадение за холандците – Робин ван Перси. Турция също имаше своите шансове през първата част, но добри голови възможности бяха пропилени от Серкан Сарарер, Арда Туран и Умут Булут.

В 57-ата минута пред Хамит Алтинтоп се откри добра ситуация за отбелязване на попадение, която обаче не бе реализирана от халфа, а в 65-ата минута Серкан Сарарер пропусна да се разпише от близко разстояние. Удар на Уесли Снайдер в 72-ата минута пък бе отразен от стража на гостите – Толга Зенгин.

Холандия достигна до второто си попадение в мача в продължението на срещата. Точен за крайното 2:0 бе Лусиано Нарсинг.

Така Холандия спечели има 3 точки, с колкото е и Унгария, която постигна победа с 5:0 като гост на Андора. Румъния също е с 3 пункта, а Естония, Турция и Андора са с 0.