3. Холандия развали настроението на поляците преди Евро 2016 (ВИДЕО)

Холандия развали настроението на поляците преди Евро 2016 (ВИДЕО)

Полша падна с 1:2 и спря серията си от пет успеха

Серията от пет последователни победи на Полша приключи тази нощ в Гданск, където тимът отстъпи пред Холандия с 1:2 в предпоследната си контрола преди старта на Евро 2016.

Домакините бяха непобедени в дузина срещи на своя територия, а голямата им звезда Роберт Левандовски бе вкарал повече голове (7) в изминалите шест мача, отколкото целия тим на „лалетата” за същия период (6).

Въпреки това обаче именно гостите отбелязаха първи, след като в 33-ата минута се разписа младокът Винсент Янсен.

21-годишният талант, взет от АЗ Алкмаар миналото лято, вкара 31 попадения за новия си клуб този сезон, а в дебютните си три срещи за Холандия вече има два гола и една асистенция.

Така „лалетата” се оттеглиха на почивка с гол аванс за първи път в официален мач от 10.10.2015 г., когато играха с Казахстан.

След паузата в състава на Полша имаше половин дузина промени, а в 60-ата минута Артур Йедречук възстанови равенството.

Четвърт час преди края обаче Грегъри Вайналдум донесе успеха на своите с третото си попадение за „лалетата” през календарната година.

По този начин те продължават успешно подготовката си за световните квалификации, където са в една група с България, Швеция, Беларус, Франция и Люксембург.

Полша има още един спаринг преди Евро 2016, тъй като в понеделник ще играе срещу Литва, а във финалите във Франция ще спори с Германия, Украйна и Северна Ирландия в Група С.