3. Холивудски гол шокира Барса в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Холивудски гол шокира Барса в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Флоренци вкара от 55,5 метра на Тер Щеген за 1:1, Суарес вкара съмнителен гол, после не му дадоха дузпа, а Меси удари греда

Забележителен и рядко срещан гол на Алесандро Флоренци попречи на Барселона да стартира с победа защитата на трофея в Шампионска лига. Луис Суарес даде аванс на каталунците при гостуването на Рома в средата на първата част, но 10 минути по-късно Флоренци прехвърли Тер Щеген малко след центъра от тъчлинията с фамозно попадения за 1:1 на старта на Група Е. Официално голът бе вкаран от разстояние 55,5 метра.

Тази вечер Лионел Меси стана най-младият футболист със 100 мача в Шампионска лига и се отчете с една греда в едва третата среща между двата отбора в турнира.

Меси започна в добро настроение и веднага опита силен удар извън наказателното поле, който профуча малко над напречната греда. Меси и Неймар направиха двойно и Де Роси попречи на аржентинската звезда да се разпише.

Мохамед Салах беше най-активен за Рома на десния фланг и затрудняваше Жорди Алба със светкавичните си спринтове.

В 21-ата минута Меси настъпи сякаш неволно Дин, зад тях Ракитич получи на десния фланг и качи на главата на Суарес пред самата врата на другата греда, а уругваецът от няколко метра направи 1:0. Останаха съмнения за засада, но Суарес може би бе на една линия със защитниците при паса на хърватина.

При гола останаха съмнения и съдиите компенсираха това неправилно в 25-ата минута. Тогава Суарес получи пас вляво и чукна покрай вратаря Шчесни, който го закачи с тяло без да играе с топката, но дузпа не последва.

Рома изравни с един забележителен и уникален гол на Алесандро Флоренци в 31-ата минута. Флоренци, който по принуда играе като десен бек, мина центъра на десния тъч и от огромно разстояние прехвърли Тер Щеген, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата, а „Олимпико” ревна като един от радост – 1:1.

Меси опита да вкара като на малки вратички след финтове срещу Дин и Кейта на аутлинията, но Шчесни добре затвори ъгъла и спаси.

Рома се активизира преди почивката и Тер Щеген изби коварен удар на Наинголан към долния десен ъгъл, после Салах изпревари двама, но стреля силно над целта.

Още в началото на втората част Суарес си отмъсти на Шчесни за несвирената дузпа и го контузи с едно наглед невинно посягане за безнадеждна топка по земя. Де Санктис стана от пейката и зае място на вратата на „вълците”.

Барса имаше по-голям контрол над мача след почивката, защото Рома повече предпочиташе да се брани. Меси намери с блестящ пас Неймар, чието воле бе слабо и право в ръцете на Де Санктис.

Рафиня замени Ракитич в 62-ата минута, но само минута по-късно Наинголан го извади от сметките с влизане, което донесе контузия на халфа и жълт картон за белгийския национал. Масчерано пък смени резервата Рафиня.

Меси си поигра на „21” в наказателното поле и въпреки че Рюдигер му пречеше веднага шутира от воле, ала кълбото срещна напречната греда и излезе в аут.

Наинголан бе прегърнат от Масчерано в наказателното поле, съдиите не видяха дузпа и пак замълчаха.

Иниеста направи елегантно двойно с Неймар вляво и стигна до самата врата, където Де Санктис авторитетно се намеси и изби.

В другия мач от Група Е Байер Леверкузен постигна убедителна победа с 4:1 над БАТЕ (Борисов).

На "Бай Арена" Мехмеди откри за домакините още в 4-ата минута, но БАТЕ изравни в 13-ата след удар на бранителя Милунович и рикошет.

Над 24 000 на стадиона чакаха победа за "аспирините" и техните любимци не ги разочароваха след почивката. Чалханолгу стреля отляво в самото начало на втората част, а рикошет в крака на защитник прехвърли вратаря за 2:1.

Чичарито направи голям пропуск, но все пак покачи на 3:1 в 58-ата минута след пас на Кевин Кампъл. Четвърт час преди края Чалханоглу стреля от пряк свободен удар и съдията даде дузпа за игра с ръка, превърната от самия турски национал в гол за крайното 4:1.

Във вторите срещи от групата на 29 септември Барселона е домакин на Байер, а БАТЕ посреща Рома.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1