3. Хунтелаар носи първа победа на Шалке в Бундеслигата, Щутгарт пак се изложи (вижте видео от мачовете)

Волфсбург надигра Хамбургер

Волфсбург записа втора поредна победа. „Вълците” спечелиха с 3:1 гостуването си на Хамбургер в мача от петия кръг на немската Бундеслига. С два гола на Графите и един на Джеко тимът на Стив Макларън вече диша по-спокойно след трите поредни загуби в началото на сезона. С попадението на Чупо-Мотинг през първото полувреме Хамбургер, който губи първа среща, изравни резултата. Головете на бразилеца Графите през втората част донесоха успеха за Волфсбург, с който тимът стигна 10-ото място в класирането. Хайко Вестерман пък удари греда през второто полувреме за отбора на домакините.

В друга среща днес Шалке 04 победи в последната минута Фрайбург, с което „кралско сините” записаха първи точки този сезон. Ракитич даде преднина на гостите в 9-ата минута, а Сисе изравни в 69-ата. Три минути преди края новото попълнение Клаас-Ян Хунтелаар успя да донесе първата победа на тима си в Бундеслигата. Неговият партньор в атака Раул изигра втори слаб мач. Банович от състава на домакините бе изгонен в самия край за груб фаул срещу Пеер Клуге.

Шампионът от 2007 г. Щутгарт се изложи при визитата си на Нюрнберг на „Франкенщадион”. Домакините биха своя съперник с 2:1 с човек по-малко, като победният гол падна в последната минута. Отборът на Кристиан Грос играеше с човек повече от 66-ата минута, когато за втори жълт картон футболистът на домакините Волф бе отстранен. Чак в 85-ата минута Какау възстанови равенството след гола на Шайбер още в 3-ата минута на двубоя. В 90-ата обаче Пинола нанесе четвърто поражение на швабите след асистенция на Шайбер. След срещата Щутгарт заема 16-ото място в класирането с 3 точки. Нюрнберг записва първа победа и е 12-и с 6 точки.