3. Хюн Мин-Сон донесе ценен аванс на "шпорите" преди реванша със Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро изпусна дузпа, Тотнъм даде жертва - Хари Кейн се контузи

Тотнъм спечели първия четвъртфинал в Шампионска лига срещу Манчестър Сити с минималното 1:0. Срещата бе изключително оспорвана и равностойна, но „шпорите” успяха да се възползват по-добре от своите шансове и взеха преднина преди реванша, който е на 17 април на „Етихад”. „Гражданите” можеха да поведат на „Тотнъм Хотспър” още в 13-ата минута, но Серхио Агуеро изпусна дузпа. В 78-ата Хюн Мин-Сон се възползва от отличен пас на Кристиан Ериксен и донесе ценното попадение за своя тим.

Първата възможност в двубоя се откри пред „шпорите” в 8-ата минута, когато Роуз центрира отляво, а Деле Али засече акробатично на линията на наказателното поле, но вложи прекалено много сила и прати малко над напречната греда.

В 10-ата Стърлинг пробва удар извън пеналта, а след рикошет в Роуз топката заблуди Лорис и за малко да влезе в мрежата. Последва обаче проверка с ВАР от Бьорн Кайперс, след която се установи, че Дани Роуз е играл с ръка при шпагата си, което донесе дузпа в полза на „гражданите”. Серхи Агуеро изпълни слабо 11-метровия наказателен удар и Юго Лорис успя да опази мрежата си суха и равенството в двубоя.

В 24-ата Деле Али показа отлична техника в близост до аутлинията, но бе фаулира, реферът обаче даде авантаж, тъй като топката поадна в Кей. Нападателят на домакините пое с гръб към вратата, бързо се извъртя и шутира, но нямаше нужната сила и Едерсон имаше време да реагира и улови.

Динамиката се запази до края на първата част, но без сериозни положения пред двете врати.

Сити започна ударно второто полувреме, като в 47-ата Агуеро направи много добро центриране отдясно, последва удар на Стърлинг и спасяване на Лорис.

„Шпорите” отвърнаха чрез Сон, който в 49-ата отправи опасен диагонален удар към десния ъгъл на вратата и малко не му достигна да огорчи Едерсон. Две по-късно кореецът отново пробва мерника си, като този път бе по-точен, но бразилският страж на Сити улови.

Тотнъм получи тежък удар в 55-ата, когато Кейн се сблъска с Делф до тъчлинията и получи контузия, заради която се наложи да бъде сменен.

В 78-ата минута Ериксен пусна извеждащ пас за Сон, кореецът закъсня в първия момент, но успя да задържи топката до самата аутлиния, след което преодоля бранител и с плътен удар прати под плонжа на Едерсон. Попадението бе разгледано с ВАР заради съмнения, че топката е излезнала в аут и за засада при подаването към Сон, но след проверка от Бьорн Кайперс голът бе зачетен.

Сити натисна в последните минути, но усилията на „гражданите” не се увенчаха с успех и Тотнъм спечели първия четвъртфинал на английското дерби в Шампионска лига.

СЪСТАВИ:

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Сисоко, Уинкс, Ериксен, Деле Али, Хюн Мин-Сон, Кейн

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Лапорт, Отаменди, Делф, Фернандиньо, Гюндоган, Давид Силва, Марез, Стърлинг, Агуеро

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1