3. И Челси наказа жестоко наивния Арсенал - 4:1

И Челси наказа жестоко наивния Арсенал - 4:1

Арсенал изпусна поне 10-ина чисти положения за гол, а с късмет, отличен вратар и повече опит Челси взе престижна победа в Северен Лондон, в мач от 36-ия кръг на Премиършип

Подобно на мача с Юнайтед за ШЛ, в който Арсенал нападаше, а съперникът вкарваше, тимът на Венгер и днес доказа, че разполага с талантлив, но много наивен тим, като позволи на Челси да ги съкруши с 4:1 на "Емиратс", като по този начин прекъсна серията им от 23 мача без загуба в Премиършип.

Арсенал изпусна поне 10-ина чисти положения за гол, а с късмет, отличен вратар и повече опит Челси взе престижна победа в Северен Лондон, в мач от 36-ия кръг на Премиършип. Двубоят започна с пълно превъзходство на домакините, които можеха да вкарат няколко гола в първите минути. Първата възможност се откри пред Уолкът, който получи идеално подаване от Насри, но Чех изби в корнер. Малко по-късно Уолкът намери Диаби, който също направи чист пропуск. След това отлична атака на Арсенал мина Диаби и стигна до Уолкът, който опита с вътрешната част на ходилото да я насочи веднага във вратата, а топката мина на сантиметри от целта. В тези минути халфовете на „топчиите” правеха каквото си поискат, но Алекс накара съперника да си плати за пропуските. В 28-ата минута Дрогба центрира от фаул и бразилецът забоде с глава неспасяемо топката във вратата на Фабиански, като преди това тя рикошира в напречната греда – 0:1.

Десет минути по-късно Анелка получи топката в средата на терена и напредна необезпокояван, а шутът му определено свари неподготвен вратарят Фабиански – 0:2. Противно на логиката гостите водеха с два гола, а в самия край на полувремето можеха да вкарат трети гол, но Фабиански се реваншира и спаси с крак изстрел от няколко метра на Анелка. Втората част започна по най-добрия начин за тима на Хидинк. Само три минути след подновяването на играта Ашли Коул проби отляво и центрира по земя, където Коло Туре си отбеляза нелеп автогол в опита си да попречи на Дрогба да засече паса – 0:3.

Въпреки класическата преднина на „сините”, Арсенал не се отказа да играе нападателно, но Ван Перси и Фабрегас правеха непростими пропуски, а Чех напомни за играта си на „Камп Ноу”, когато бе непробиваем. В опит да счупи каръка Венгер пусна в игра Бендтнер, а датчанинът, който „отпразнува” загубата от Юнайтед за Шампионската лига сваляйки гащите си, се отблагодари с гол. Това стана в 71-ата минута, когато Саня центрира и нападателят с глава не остави този път шанс на Чех – 1:3. Малко по-късно Бентнер можеше да вкара втори подобен гол, но ударът му с глава бе слаб и Чех улови. След това вратарят на Челси спаси тима си в уникално меле, в което няколко футболисти в червено имаха шанс да вкарат, но за пореден път само изтръгнаха въздишки на съжаление от страна на феновете.

В 85-ата минута Адебайор излезе сам срещу Чех и вместо да намали резултата опита да си изпроси дузпа, което бе забелязано от рефера Даут, който подмина ситуацията. Буквално в следващата атака Малуда не успя да вкара сам срещу Фабиански, топката отиде у анелка, който на празна врата нацели гредата, но за късмет на гостите от коженото кълбо се озова отново в Малуда и той оформи крайния резултат – 1:4.

След тази загуба Арсенал остана с 68 точки на 4-ото място, а Челси си гарантира поне място в тройката, като има 77 пункта, с три по-малко от втория Ливърпул.

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 1:4