3. И Лацио мина през Милан на Пипо (ВИДЕО)

И Лацио мина през Милан на Пипо (ВИДЕО)

"Росонерите" отново допуснаха обрат, след като отбелязаха ранен гол

Милан записа нова загуба в Серия „А”, след като претърпя поражение с 1:3 при гостуването си на Лацио. Това е втора поредна загуба за Пипо Индзаги в Серия „А” и общо пети мач без победа за „росонерите” в елита на Италия.

Тимът на Пипо Индзаги доигра двубоя с 10 човека, след като Филип Мексес получи директен червен картон в добавеното време.

Жереми Менес откри резултата на „Олимпико” в четвъртата минута, но след това „орлите” поеха инициативата и до края на двубоя бяха по-добрият отбор на терена. Марко Пароло се разписа на два пъти за Лацио, а третият гол бе дело на Мирослав Клозе.

„Росонерите” поведоха още в четвъртата минута, благодарение на грешка в средата на терена. Менес открадна топката от Баста, навлезе в наказателното поле и с елегантен удар по диагонала не остави шансове на Цана.

Домакините обаче бързо-бързо взеха инициативата. „Орлите” можеха да изравнят още през първата част, ако не бяха брилянтните намеси на Диего Лопес.

През втората част обаче защитата на „росонерите” грешеше повече, отколкото Лопес можеше да спаси и още в 47-ата минута Пароло изравни. Клозе центрира отдясно, Пароло бе изпуснат и от воле разстреля стража на Милан.

Само четири по-късно грешка на Монтоливо изведе Клозе сам срещу Лопес. Опитният германски нападател реши да завърши атаката сам и от малък ъгъл промуши топката между гредата и испанския страж на „росонерите”.

Девет минути преди края на мача Пароло оформи крайното 3:1. Кандрева бе изведен по дясното крило и центрира в наказателното поле. Джорджевич се опита да стреля, но застъпи много лошо топката и получи контузия. Пароло обаче успя да стигне пръв до топката и от около седем-осем метра вкара кълбото за трети път в мрежата на Лопес.

В добавеното време страстите взеха връх. Филип Мексес показа сприхавия си нрав и бе изгонен, след като хвана за гушата капитана на домакините Стефано Маури. Дори след като получи червения картон, Мексес продължи да търси конфронтация с Маури.

С победата си Лацио се изкачи до третата позиция, като има 34 точки, докато Милан остава 10-и с 26.