3. И Рома не успя да спре победния ход на Ювентус (ВИДЕО)

И Рома не успя да спре победния ход на Ювентус (ВИДЕО)

"Бианконерите" с пестелива победа, Дибала вкарва единствения гол в двубоя

Ювентус продължи победната си серия след успех с минималното 1:0 над Рома в двубой от 21-ия кръг в италианската Серия А. Единственият гол в двубоя игран на "Ювентус Стейдиъм" падна в 77-ата минута, а негов автор бе Пауло Дибала. След 11-ата си поредна победа  „бианконерите” са вече с 45 точки, само на две от лидера Наполи, Рома остава 5-и с 35 точки.

През първата част двата отбора показаха предпазлива игра и чистите положения почти изцяло липсваха.

В 19-ата минута Дибала овладя елегантно в предни позиции и прехвърли технично вратаря на Рома, но топката се отби в напречната греда, а освен това страничният рефер правилно маркира засада на нападателя.

Рома опитваше да изненада отбраната на „бианконерите” с контраатаки, които обаче така и не донесоха желания резултат.

В 37-ата минута при центриране в наказателното поле на Юве Джеко спечели въздушния двубой с бранителите и отклони към Флоренци, който обаче от добра позиция стреля изключително неточно.

Силен удар на Наинголан от границата на наказателното поле  през втората част бе спрян от Погба, а Юве контрира с опасна атака, при която Погба намери технично с петичка Манджукич, той пусна към Евра, но мощният шут на французина намери тялото на Шчесни.

В 77-ата минута домакините откриха резултата. Пол Погба изведе Дибала отдясно и нападателят с прецизен диагонален удар прати кълбото в мрежата на Рома за 1:0.

Юве умело съхрани аванса си до края на двубоя, като единствената възможност за Рома да изравни дойде в 89-ата минута, но Пянич стреля над вратата от пряк свободен на метри от големия пеналт.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1