3. И Щутгарт спря Байерн за титлата - 2:1

И Щутгарт спря Байерн за титлата - 2:1

Баварците бяха обърнати на „Алианц Арена”, нова слаба продукция на кандидат шампионите

Байерн Мюнхен направи провал във втори пореден мач в Бундеслигата. След като миналия уикенд Айнтрахт обърна баварците в последните минути с 1:2, днес тимът на Ван Гаал показа, че не си е взел поука и загуби със същия резултата, след като водеше в резултата на своя „Алианц Арена”. По този начин мачът между Байер Леверкузен и Шалке 04 по-късно тази вечер се превръща в битка за първото място.

Ивица Олич откри за Байерн през първото полувреме, но Щутгарт много бързо стигна до обрата след попадения на Траш преди почивката и Марика в началото на втората част.

Двубоят започна по-добре за Щутгарт, които пропуснаха добро положение в 12-ата минута. Тогава Гьорг Нидермайер засече с глава центриране на Александър Хлеб от ъглов удар, но пропусна.

Байерн обаче се съвзе и Мирослав Клозе пропусна от идентична ситуация в 26-ата минута. Даниел ван Буйтен пък стреля опасно след три минути, но и той не сполучи.

Натискът на баварците даде резултат в 32-ата минута. Даниел Пранич центрира за Ивица Олич в наказателното поле, и хърватинът с плътен удар отбеляза красив гол в горния ляв ъгъл.

Две минути по-късно Щутгарт трябваше да извърши принудителна смяна заради контузия на Сами Кедира, като на негово място влезе Здравко Кузманович, който отправи опасен удар в 36-ата минута, но топката прелетя встрани от вратата.

Чиприан Марика можеше да изравни резултата преди това да стори Кристиан Траш в 41-ата минута, когато закова топката в долния десен ъгъл на пазената от Бут врата. Асистенцията бе на Какау.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

Треньорът на баварците Луис ван Гаал реагира моментално и за началото на втората час в игра влязоха Франк Рибери и Ариен Робен. Французинът се оплаква от контузия в последно време и поради тази причина е оставян на пейката. Комбинация между двамата можеше да доведе до гол на холандското крило в 47-ата минута.

Вместо това Щутгарт осъществи пълен обрат в 50-ата минута, когато Какау центрира и Чиприан Марика вкара отблизо в долния десен ъгъл на Бут.

След попадението Байерн сякаш изпадна в нокдаун и след три минути Какау отправи силен удар, но стражът на баварците този път се справи.

Феновете на домакините не знаеха къде се намират в следващите минути, тъй като техните любимци не успяха по никакъв начин да стигнат поне до опасност. Единствено удар на Франк Рибери отиде в аут.

На другия полюс бяха гостите, за които пропуски направиха Какау, Кузманович и Марика.

В края Байерн се активизира, но опитите на Ван Бомел и Рибери не доведоха до нищо.

Така мюнхенският гранд остана с 56 точки на върха в класирането, само с точка пред Шалке и две пред Леверкузен. Последните два се срещат тази вечер от 19,30 ч в директен спор за лидерството. Щутгарт, който се бори само на един фронт, е на 7-ата позиция след двубоя с актив 41 точки, на 7 зад петия Вердер и зона Лига Европа.

БАЙЕРН МЮНХЕН – ЩУТГАРТ 1:2
1:0 Олич (32’)
1:1 Траш (41’)
1:2 Марика (50’)

Байерн: Бут, Лаам, Бадщубер, Ван Буйтен, Контенто, Пранич (46-Рибери), Ван Бомел, Швайнщайгер, Мюлер (81-Демикелис), Клозе, Олич (46-Робен).
Треньор: Луис ван Гаал

Щутгарт: Леман, Нидермайер, Буларус, Молинаро, Делпиере, Траш, Хлеб, Кедира (33-Кузманович), Гебхарт (86-Хилберт), Марика (73-Погребняк), Какау.
Треньор: Кристиан Грос