3. Ибрахимович носи Интер на гърба си при победа над Киево с 4:2

Ибрахимович носи Интер на гърба си при победа над Киево с 4:2

Интер постигна много ценна победа над Киево с 4:2 в драматичен двубой от 16-ия кръг на Серия А. Двата тима изиграха много силно второ полувреме, в което си отбелязаха 5 гола и задоволиха вкуса на феновете на футбола. Накрая 80 хиляди тифози на "Сан Сиро" аплодираха играчите. В герой на двубоя отново се превърна Златан Ибрахимович, който измъкна Интер на гърба си, за да спечели отборът му трите точки.

Домакините започнаха вихрено мача и поведоха още в 3-ата минута с гол на Максуел, който получи асистенция от направилия много силен мач Деян Станкович. Максуел бе изведен перфектно вляво от вратата, финтира защитник на гостите и с плътен удар под гредата откри резултата.

След попадението много интересни моменти до края на първата част нямаше, с изключение на един удар с глава на Ибрахимович, спасен с мъка от Сорентино.

Второто полувреме за Интер започна както и първото - с ранен гол. Автор на гола бе Деян Станкович. Майкон центрира в наказателното поле, Ибрахимович с едно докосване елегантно пусна към границата на наказателното, където връхлиташе Станкович, който със силен удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:0.

След двата гола преднина домакините логично свалиха темпото и допуснаха две попадения във вратата си. Серджо Пелисиер намали в 51-ата минута с далечен удар. При него остана съмнение и грешка на Жулио Сезар.

Бонтиволио пък изравни резултата в 65-ата минута, след като заспалата защита на Интер го остави сам на два метра от вратата.

Когато мачът стана много труден, отново голямото оръжие се оказа Златан Ибрахимович. Жозе Моуриньо пък моментално заигра в тактика 4-2-4, за да потърси нов гол. Така, в 79-ата минута влезлият преди малко Фиго центрира и Ибра с глава хвърли в екстаз изтръпналите тифози.

В 88-ата минута етническият босненец вкара страхотен гол. Майкон навлезе по десния фланг центрира по земя и Ибрахимович от границата на наказателното поле Ибра вкара зашеметяващ гол в горния десен ъгъл на вратата.

Преди заветния трети гол и след него влезлите през втората част Креспо и Балотели изпуснаха няколко добри възможности за гол, с което показаха, че с нищо не заслужават титулярното място в отбора.

След този мач Интер увеличи преднината си пред вторите Милан и Ювентус на 9 точки, като това е таблицата преди дербито между двата преследвача, което се играе по-късно тази вечер.

Интер е на първо място с 39 точки, а "старата госпожа" и "росонерите" си делят 2-то място с 30 точки.