3. Играчите на Съндърланд и един балон нанесоха 4-а загуба на Ливърпул в Англия

Играчите на Съндърланд и един балон нанесоха 4-а загуба на Ливърпул в Англия

Единственият гол в мача падна още в 5-ата минута на двубоя и бе дело на Дарън Бент. За Ливърпул не играха звездите Фернандо Торес и Стивън Джерард

Нова загуба в английската Висша лига допусна отборът на Ливърпул. „Червените” загубиха при гостуването си на Съндърланд на „Стейдиъм ъф Лайт” с 0:1.

Единственият гол в мача падна още в 5-ата минута на двубоя и бе дело на Дарън Бент, като куриозното бе, че той падна благодарение на един балон в наказателното поле на гостите.

Лятната покупка на Стив Брус стреля към вратата на Хосе Рейна, Глен Джонсън не успя да я спре, като удари вместо нея паднал на терена балон и тя влезе в мрежата на испанския страж.

След гола играчите на Ливърпул заиграха по-активно като младият Спиъринг опита няколко шута от средна дистанция. За Ливърпул не играха двете звезди на отбора Фернандо Торес и Стивън Джерард, а резерва бе Хавиер Масчерано.

Йоси Бенаюн се опитваше да тормози Кана, Търнър и компания, като опитите ми се оказаха безрезултатни.

„Черните котки” се опитваха главно с центрирания да затруднят защитата на мърсисайдци.

След 45 минути игра резултатът остана непроменен. Изключителен малшанс преследваше Брус, който направи три принудителни смени по време на срещата. С контузии от игра излязоха МакКарти, Кетърмоул и Кинуайн Джоунс. Дебют пък за тима направи Будевайн Зенден.

През втората част Рафа Бенитес не предприе никакви смени до 70-ата минута и играта на Ливърпул бе безидейна. Глен Джонсън направи няколко добри пробива по дясното крило, а Дирк Каут стреля опасно от дистанция.

В игра се появиха Андрий Воронин и Масчерано, които раздвижиха играта на гостите.

Съндърланд пък можеше да реши всичко в мача, като Малбранк и на два пъти Бент не успяха да преодолеят Рейна. Бент дори нацели напречната игра.

В даденото от съдията 7-минутно продължение Каут стреля, Гордън спаси, а при добавката се намеси решително и при опита за добавка на Н’Гог.

Това бе 4-а загуба на Ливърпул от началото на сезона и тимът е на 8-а позиция с 15 точки. Съндърланд пък са 7-и с 16.

Съндърланд – Ливърпул 1:0

(1:0) Бент 5’

Съндърланд: Гордън; Бардсли, Търнър, Фърдинанд, МакКартни (46’ Хендерсън); Малбранк, Кана, Кетърмоул (58’ Зенден), Рийд; Бент, Джоунс (66’ Кемпбъл)

Ливърпул: Рейна; Джонсън, Агер, Шкъртел (72’ Воронин), Карагър; Бабел (81 Н’Гог), , Лукаш, Аурелио, Спиъринг (71’ Масчерано), Бенаюн; Каут

Жълти картони: Кана (С), Каут (Л)
Стадион: „Стейдиъм ъф Лайт”, 47 327 зрители
Съдия: Майк Джоунс

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1