3. Игуаин и Хамшик се събудиха и Наполи разгроми бившия отбор на Ники Михайлов с 6:2 (ВИДЕО)

Интер спря лошата серия като измъкна трудно 1:0 като гост срещу 10-те от Чезена, а ветеранът Миро Клозе донесе успех на Лацио

Наполи забрави бързо за загубата от Йънг Бойс в Лига Европа с разгромен успех над Верона като домакин в 8-ия кръг на Серия А. Гонсало Игуаин вкара хеттрик след почивката, а Марек Хамшик добави още два гола за 6:2 над бившия отбор на Николай Михайлов – Верона.

Срещата започна по кошамрен начин за тима на Рафа Бенитес и още в първата минута Емил Халфредсон прониза мрежата на вратаря Рафаел Кабрал с бомбено воле от границата на наказателното поле и Верона поведе. Исландският национал посвети гола на баща си, който почина миналия месец.

Инсиние изпусна да изравни в третата минута, а Лука Тони не успя да направи добавка след бърза контра на Халфредсон. Пред другата врата Игуаин накара вратаря на Верона, който също се казва Рафаел, да спасява с една ръка.

Наполи обгради наказателното поле на гостите и изравни в 43-ата минута. Кайехон посрещна центриране на Инсиние и върна с воле в наказателното поле, където топката бе отклонена към Марек Хамшик и словакът вкара първия си гол за сезона в Серия А.

След почивката Кайехон прати в облаците след хитър пас на Инсиние, но Наполи имаше намерение да унищожи съперника и го направи.

Хамшик използва грешка на Йонита и след като Рафаел спаси първия му удар, халфът бе точен при добавката за 2:1.

Наполи си мислеше, че поема контрола над мача, но Верона изравни. Нико Лопес влезе като резерва и с първото си отиграване финтира Давид Лопес и Кулибали, за да вкара с нисък удар на близката греда – 2:2.

Секунди по-късно Игуаин получи подарък след сгрешен пас назад на Тачидис и вкара също първия си гол за сезона в Серия А – 3:2.
Контра на Наполи хвана гостите в ситуация трима на двама и Кайехон покачи на 4:2 с воле по диагонала.

Рафаел изби шут под гредата на Тачидис от пряк свободен удар. Раул Албиол направи неочакван пробив и върна успоредно за Игуаин, който се разписа на празна врата за 5:2.

Кайехон удари греда, а Халфредсон повали Дрис Мертенс в наказателното поле и Игуаин от дузпа оформи своя хеттрик за крайното 6:2.

Интер победи новака Чезена с 1:0 като гост след гол от дузпа на Икарди и червен картон за вратаря Леали още през първата част. Успехът е първи за Интер след три двубоя без успех в шампионата.

Бившият наставник на „нерадзурите” Роберто Манчини беше в трибуните да гледа двубоя, след като снощи посети и Сампдория – Рома (0:0). На терена Никола Леали спаси с една ръка удар на Додо на втора греда.

След половин час игра Леали не прецени намесата си срещу Паласио след пас на Ернанес и събори нападателя. Реферът Мацолени даде дузпа и червен картон за вратаря, което вбеси домакините, но Икарди не трепна и вкара от бялата точка на застаналия на вратаря Федерико Алиарди.

Чезена реагира позитивно и натисна, но Касчоне прати от воле на сантиметри от гредата, а Самир Ханданович спаси с една ръка удар с глава на Милан Джурич.

Паласио вкара втори гол за Интер, но той бе отменен правилно заради засада.

През втората част Интер доминираше с човек повече, но не успя да вкара втори гол, който да успокои мача. Марилунго стреля с глава над гредата, а Ернанес облиза гредата с прецизен фалцов удар.

Ветеранът Уго Алмейда влезе на смяна за Чезена, а Ханданович попречи на Касчоне да изравни.

Съдията отмени и втори гол на Интер, след като Кампаняро засече точно пряк свободен удар на Ернанес, но пак имаше засада.

В последните минути Паласио на два пъти пропусна да реши мача, но все пак взе успеха с минимален успех.

Миро Клозе изкова успеха на Лацио с 2:1 над Торино на "Олимпико".

Лукас Билия даде аванс на "орлите" след четвърт час игра, но шведският халф Александър Фарнеруд изравни в началото на втората част.

След час игра Мирослав Клозе донесе победата на Интер и доказа, че още може да бъде ценен за римляните. Това беше първи гол през сезона за германския национал и рекордьор по голове на световни финали. Този сезон той изгуби титулярното си място за сметка на новия нападател Филип Джорджевич.

Серия А 14/15

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи