3. Игуаин с два гола при успех с 2:1 на Наполи над Аталанта (ВИДЕО)

Игуаин с два гола при успех с 2:1 на Наполи над Аталанта (ВИДЕО)

Наполи се наложи с 2:1 над Аталанта в последния мач от 36-ия кръг на серия "А"

Гонсало Игуаин вкара два гола за успеха на своя Наполи с 2:1 над Аталанта в последния мач от 36-ия кръг на серия "А".

Двубоят на "Сан Паоло"предложи динамичен футбол изпълнен с множество положения, три гола и редица пропуски. С днешната победа Наполи бързо си върна второто място, на което по-рано днес се качи Рома след успех над Дженоа с 3:2.

Наполи откри резултата още при първата си по-добра възможност в мача. В 10-ата минута Марек Хамшик центрира в наказателното поле, където Гонсало Игуаин от воле не остави шансове на вратаря  на Аталанта за 1:0.

Наполи продължи да търси втори гол и в 77-ата минута Кайехон центрира за Игуаин, който с глава заби топката за втори път във вратата за 2:0 с 32-ия си гол в Серия "А" този сезон.

В 86-ата минута Аталанта върна интригата в мача, като при едно центриране по земя се стигна до коварен рикошет и от тялото на Раул Албиол кълбото се озова в мрежата за 2:1. Въпреки това гостите не успяха да направят нищо повече и се примириха с минималната загуба, а в края дори трябва да благодарят на Спортиело, който с две страхотни спасявания запази резултата непроменен.

Така Наполи събра актив от 76 точки и излезе 2-ри с 2 точки пред Рома. Аталанта пък остава на 13-ото място с 41 точки.

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група