3. Илиян Мицански отново блести в Полша

Илиян Мицански отново блести в Полша

Българинът извади Заглебие от зоната на изпадащите, отбелязвайки и двата гола срещу един от лидерите

Българският нападател Илиян Мицански бе автор и на двата гола за Заглебие Любин при победата с 2:0 над един от лидерите Рух Хоржов в мач от 19-ия кръг на полското футболно първенство. По този начин отборът на Мицански се изкачи от дъното на класирането и вече заема 13-ата позиция с актив 18 точки, на 2 от зоната на изпадащите.

Българинът се появи час след началото на срещата, която се игра при обилен снеговалеж, и до края се превърна в герой. Само три минути след появата си Мицански се възползва от грешка на вратаря и откри за гостите. В 84-ата минута юношата на Македонска слава реши всичко в двубоя, възползвайки се от нова грешка в отбраната на Рух.

В следващия кръг тимът на Мицански гостува на Арка Гдиня, в чийто тим се подвизават други двама българи – Стойко Сакалиев и Любомир Любенов.

В Полша играе и четвърти българин. Наскоро нападателят Георги Христов премина в тима на Висла (Краков) от Левски като преотстъпен за една година.

Илиян Мицански е роден в Сандански през 1985 г. Син е на бившия футболист на Лвески Емил Мицански. Играл е за Македонска слава (по-късно преименуван на Пирин 1922) и полските отбори Амика (Вронки), след което Амика се обединява с Лех (Познан) (там играе от юли до август 2006) и през септември е преотстъпен на Корона (Киелце). Има 10 мача за младежкия национален отбор. През миналия сезон става голмайстор за настоящия си тим – Заглебие, като има основен принос за промоцията му в първата дивизия на Полша.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)