3. Имобиле взриви "Олимпико", Лацио гледа към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Имобиле взриви "Олимпико", Лацио гледа към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Селтик отпадна от евротурнирите

Лацио е все по-близо до осминафиналите в Шампионска лига след труден успех над Селтик с 2:0 в предпоследния кръг от груповата фаза на турнира.

Във Вечния град "орлите" трябваше да бъдат търпеливи, за да дойде победата. А герой за "небесносините" отново бе той - капитанът и голмайстор №1 в историята на клуба Чиро Имобиле.

Нападателят влезе от пейката като жокер при 0:0, но с две попадения в рамките на три минути хвърли в екстаз "Олимпико".

Таранът откри резултата чак в 82-ата минута, засичайки с едно на втора греда пас на Луис Алберто.

Три по-късно националът на Италия, който все още търси оптималната форма след излекувана контузия, се пребори за топката в наказателното поле, след което простреля Джо Харт.

Преди италианския таран най-чистите положения за домакините бяха твърде малко. Веднъж Густав Исаксен пропусна от чиста позиция, стреляйки в аут, а минута преди откриващото попадение Луис Алберто стреля от дузпата над вратата.

В добавеното време главният съдия Халил Мелер от Турция посочи бялата точка за Селтик, но след преразглеждане на ситуацията на екран прецени, че нарушение на Патрик няма.

Загубата е фатална за "детелините", които приключват с евротурнирите през този сезон, тъй като имат само 1 точка. Временно поне Лацио оглави класирането в групата с 10 пункта, а по-късно Фейенорд приема Атлетико.