3. Интер доказа шампионска класа и надви Лацио с 2:0 (ВИДЕО)

Интер доказа шампионска класа и надви Лацио с 2:0 (ВИДЕО)

"Нерадзурите" са вече с четири точки аванс на върха в Италия

Интер спечели едно от най-тежките си гостувания в Серия А. Отборът на Симоне Индзаги стигна до победа с 2:0 срещу Лацио, след като бе взел едва една точка при последните си четири гостувания на "орлите".

Мачът започна силно за Лацио, които в първите 30 минути имаха няколко изгодни шанса, но не се намери човек, който да вкара в мрежата на нерадзурите.

„Орлите“ направиха сериозна грешка в отбрана, която даде възможност на Лаутаро Мартинес да овладее топката и да я вкара в мрежата за 0:1.

В 48-ата минута Николо Ровела влезе в наказателното поле и стреля мощно, но стражът на Интер се справи блестящо и не позволи на топката да влезе в мрежата, като изби в корнер.

В 66-ата минута Интер вкара и втори гол. Маркус Тюрам пое топката от Николо Барела и я прати неспасяемо в мрежата на съперника – 0:2.

4 минути преди края на мача Лазари реагира бурно спрямо главния съдия на мача, който не го пожали и му показа директен червен картон.