3. Интер дръпна с 10 точки на Милан след 3:0 над Каляри

Интер дръпна с 10 точки на Милан след 3:0 над Каляри

Пандев, Самуел и Милито бяха точни за "нерадзурите"

Шампионът Интер направи нова решителна крачка към спечелването на 5-о поредно Скудето, след като победи безпроблемно с 3:0 състава на Каляри. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” и бе от програмата на 23-ия кръг на италианската Серия „А”. Така „нерадзурите” вече имат 10 точки аванс на върха пред втория Милан, който днес отново стъпи накриво, завършвайки 0:0 като гост на Болоня.

Двубоят започна със силен домакински натиск, който даде резултат още в 6-та минута, когато Санети напредна отдясно, центрира към Ето’о, камерунецът стреля, ударът му се отклони в бранител на гостите и попадна в Пандев, който отблизо не сбърка за 1:0.

След гола натискът на шампионите продължи с пълна сила и в 14-ата минута Пандев можеше да се разпише за втори път, но дебютиращият в този мач страж на Каляри се намеси добре и спаси. Така дойде 20-ата минута, когато „нерадзурите” изпълниха първия си ъглов удар в мача, след който Самуел се извиси над всички и с глава удвои преднината на своите.

Интер се прибра в своята половина, след като поведе с 2:0 и това даде някои шансове на Каляри да стигне до гол. Гостите успяха да намалят в 33-ата минута чрез Матри, но попадението бе отменено от рефера заради засада. Въпреки това играчите на Каляри продължиха да натискат и в 35-ата минута бяха много близо до нов гол.Тогава Ладзари центрира към Нене, който направи страхотен ножичен удар, но Сезар прояви брилянтен рефлекс и изби в корнер.

До края на полувремето не паднаха нови попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Интер.

Второто полувреме започна по подобие на първото – със страхотна игра на домакините. В 47-ата минута Пандев изведе Милито очи в очи в Агаци и аржентинецът не сбърка, правейки преднината на своите класическа. След този гол „нерадзурите” отново се поприбраха в своята половина, чакайки на контраатака своя противник.

В 67-ата минута Майкон центрира опасно за Милито, но нападателят бе изпреварен от стража на гостите. В 71-ата отново Милито намери Пандев на добра позиция, но Канини пусна шпагат в последния момент, предотвратявайки нов гол в мрежата си. 180 секунди по-късно играчите на Каляри пропуснаха най-доброто си положение за втората част, след като Ларивей получи на изгодна позиция, но се засуети и позволи на Санети да му отнеме.

До края на мача не се случи нищо по-интересно, освен няколко пропуска на Матри и така Интер спечели този двубой с класическото 3:0.

След тази победа „нерадзурите” вече дръпнаха с 10 точки на върха в класирането на втория Милан и в момента имат 52 точки, докато Каляри са 8-и с 32 спечелени точки.

Интер – Каляри 3:0