3. Интер дръпна с 10 точки на върха и спести сили за Атлетико (ВИДЕО)

Интер дръпна с 10 точки на върха и спести сили за Атлетико (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ отказаха последния за 40 минути, биха с 4:0

Интер направи поредната си крачка към титла №20 в Италия.

Възпитаниците на Симоне Индзаги спечелиха с лекота домакинството си срещу последния Салернитана.

Те дръпнаха с 10 точки на върха, след като взеха пълния комплект от XXV кръг на Калчото с второ поред 4:0 над опонента през сезона.

„Нерадзурите“ оформиха класиката до 40-ата минута и успяха да спестят сили за предстоящото във вторник домакинство на Атлетико (Мадрид) в елиминациите на Шампионска лига.

Срещата в петък бе дебют за новия наставник на гостите Фабио Ливерани, който наследи на поста баткото на колегата си Симоне – Филипо Индзаги, но надали ще иска да помни дълго двубоя.

Само 17 минути след началото му Маркъс Тюрам откри резултата, а след още 2 капитанът Лаутаро Мартинес удвои с прецизен изстрел от границата на наказателното поле и своя гол №20 в елита.

В асистент и за двете попадения се превърна крайният защитник Карлос Аугусто, докато в 40-ата минута другият бек на домакините - Дензъл Дъмфрис, вкара за 3:0 след добавка.

През второто полувреме домакините заиграха по-освободено и резервата Марко Арнаутович, заменил Лаутаро в средата на втората част, се разписа на 2 пъти.

Първото попадение на австрийския национал бе отменено заради засада, но второто, паднало в последната 90-а минута на редовното време, оформи крайното 4:0.

Така Интер остана перфектен през календарната година, след като спечели всичките си 8 мача, докато Салернитана остана закотвен на дъното с едва 13 точки от 25 срещи.