3. Интер е на крачка от финала за Купата на Италия след 1:0 над Фиорентина

Интер е на крачка от финала за Купата на Италия след 1:0 над Фиорентина

Диего Милито отбеляза единствения гол в мача, Марига направи официален дебют

Интер направи много важна крачка към класиране за финала на турнира за Купата на Италия, след като тази вечер победи Фиорентина с минималното 1:0. Срещата на стадион „Сан Сиро” бе много динамична, а единственият гол в срещата бе дело на аржентинския голмайстор Диего Милито, който се разписа през първата част. Воденият от Жозе Моуриньо тим създаде доста чисти голови положения, но стражът на „виолетовите” Себастиан Фрей отчая нападателите на „нерадзурите”. В началото на второто полувреме пък нов гол на Милито бе отменен заради засада. В добавеното време на мача пък в игра за Интер се появи най-новото попълнение - МакДоналд Марига.

Мачът започна с лек домакински превес, но в първите 15-ина минути действията на терена се развиваха предимно в средата на терена. В 16-ата минута Матераци проби по лявото крило и опита нещо средно между центриране и удар, а топката мина на сантиметри над вратата пазена от Фрей. Три минути по-късно Монтоливо стреля силно от 25 метра, но Толдо бе на мястото си и успя да избие.

В 24-ата минута „нерадзурите” бяха близо до откриването на резултата. Майкон подаде към Балотели, който влезе в полето и стреля, но със сетни усилия Фрей успя да избие топката. Натискът на Интер се засилваше с всяка изминала минута и логично воденият от Жозе Моуриньо тим успя да открие резултата в 34-ата минута.

Сантон с хубав пас от дълбочина се опита да изведе Балотели в наказателното поле. Бранителят на „виолетовите” Натали не успя да изчисти топката и тя попадна в краката на тъмнокожия нападател на миланския гранд. Балотели подаде успоредно на голлинията към връхлитащия Диего Милито, който изпревари прекия си пазач и от метъра прати коженото кълбо в мрежата зад Фрей – 1:0.

Две минути по-късно Джилардино намери в полето Варгас, който стреля по диагонала, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата на Толдо. До края на полувремето опасни удари на Балотели и Майкон бяха спасени с мъка от вратаря на Фиорентина.

Второто полувреме започна с опасна атака за Фиорентина. Топката се озова в краката на Гоби, който стреля параболично от 12-ина метра, но Толдо бе на мястото си и закова топката пред голлинията.

В 54-ата минута Милито напредна през центъра на терена, залъга бранител на виолетовите и стреля от дъгата, но Фрей отново бе на мястото си и спаси. Три минути по-късно домакините отбелязаха втори гол, но той бе отменен заради засада. Пандев проби по дясното крило, влезе в полето и стреля по диагонала, но Фрей блокира удара му. Топката обаче се озова в краката на Милито, който прати коженото кълбо в опразнената вратар, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада на холандеца Снайдер.

В 65-ата минута влезлият като резерва Йоветич центрира в полето към Паскуал, който веднага стреля с глава, но топката попадна право в ръцете на Толдо. Четири минути по-късно Снайдер стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 73-ата минута Йоветич стреля слабо от 25 метра в ръцете на вратаря на Интер. Буквално в следващата атака Паскул изстрел истински снаряд от подобно разстояние, но ударът му мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Толдо.

До края на мача гостите направиха всичко по силите си, за да изравнят резултата, но в крайна сметка Интер направи много важна крачка към класиране за финала.

Реваншът, който ще се играе на стадион "Артемио Франки" във Флоренция, е през месец април.

Интер - Фиорентина 1:0
1:0 Милито (34')

Интер: Толдо, Майкон, Лусио, Матераци, Сантон, Санети, Камбиасо, Мунтари (46' Пандев), Снайдер (90' Марига), Балотели (68' Мота), Милито

Фиорентина: Фрей, Паскуал (83' Ляйч), Гоби (58' Йоветич), Гамберини, Натали, Сантана (75' Маркиони), Болати, Комото, Монтоливо, Варгас, Джилардино

Жълти картони: Лусио (Интер); Гамберини, Паскуал (Фиорентина)

Главен рефер: Паоло Талявенто

Стадион: „Сан Сиро”

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия