3. Интер громи тежко Фрозиноне (ВИДЕО)

Интер громи тежко Фрозиноне (ВИДЕО)

Шампионът вкара 4 за 30 минути

Шампионът на Италия Интер помля Фрозиноне с 5:0 като гост в двубой от 37 кръг на Серия А.

Мачът не предвещаваше подобен разгром, след като до 60-ата минута гостите от Милано водиха с минималното 1:0, а домакините опитваха всячески да изравнят по пътя към спасението.

Резултатът на "Бенито Стирпе" откри Давиде Фратези в 19-ата минута. Халфът се оказа непокрит във вратарското поле и от непосредствена близост довкара топката. При гола останаха съмнения за игра с ръка, но намесата на ВАР не потвърди нарушение на правилата.

Последваха силни минути за тима на Еузебио Ди Франческо, но Ян Зомер успя да парира всичко.

Едва след час игра Интер стигна до второ попадение, дело на Марко Арнаутович. Австрийският национал получи прецизен пас от Фратези и от няколко метра довкара на празна врата.

В 77-ата Таджон Бюканън, 25-годишният канадски футболист, вкара първото си попадение с екипа на "нерадзурите" след удар от средна дистанция.

До края на двубоя се разписаха още Лаутаро Мартинес и Маркъс Тюрам, прехвърлил технично вратаря на домакините.

В класирането Интер вече си подсигури титла №20, а Фрозиноне се бори за своето спасение, като след кръга може да се озове в зоната на изпадащите.