3. Интер и Манчестър Юнайтед направиха 0:0 и оставиха развръзката за „Олд Трафорд”

Интер и Манчестър Юнайтед направиха 0:0 и оставиха развръзката за „Олд Трафорд”

Моуриньо и Сър Алекс не успяха да се излъжат в епизод 1 на Интер - Манчестър Юнайтед, всичко ще се решава на реванша

Отборите на Интер и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в първия си мач от осминафиналите на Шампионската лига и завършиха наравно 0:0. Като цяло двата отбора си разделиха по едно полувреме, но определено по-чистите положения бяха пред „червените дяволи”. Те обаче така и не успяха да преодолеят блестящия в този мач Жулио Сезар. Димитър Бербатов се стара много през първата част, но през второто полувреме остана малко изолиран от играта на гостите, които се поприбраха в своята половина.

Изненадващо или не, срещата започна с натиск на гостите. Още в 3-ата минута Кристиано Роналдо стреля добре от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на Жулио Сезар. Само 2 минути по-късно Гигс центрира от пряк свободен удар, Роналдо се извиси над всички, стреля с глава, но стражът на Интер прояви страхотен рефлекс и отрази удара. След още 2 минути пред Роналдо се откри нова възможност да стреля от пряк свободен удар, но този път португалецът стреля встрани от целта. Чак в 18-ата минута Интер погледна по-сериозно към вратата на Юнайтед. Санети стреля опасно, но топката рикошира в крак на бранител и попадна в ръцете на Ван дер Саар.

В 23-ата минута Бербатов стреля с глава, но ударът му премина встрани от целта, а само 3 минути по-късно дойде и най-опасното положение в срещата. Райън Гигс се откъсна сам в наказателното поле на Интер, излезе очи в очи с Жулио Сезар, стреля силно, но отново стражът на Интер спаси своя отбор. Манчестър имаше тотално превъзходство на в началните минути, а нападателите на домакините почти не играеха с топката.  В 28-ата минута отново за трети път Роналдо направи опит да вкара от пряк свободен удар, но този път португалецът уцели стената. Пет минути преди края Бербатов отново стреля опасно с глава, но отново ударът му не намери очертанията на вратата.

Втората част започна с натиск на Интер и още в 48-ата минута пред Адриано се откри отлична възможност. Ниско центрирана топка бе пропусната от Ибрахимович и стигна до Адриано, но ударът на бразилеца премина над вратата на Ван дер Саар. Интер продължи да атакува и в следващата минута се стигна до спорна ситуация, при която Адриано падна в наказателното поле, но главният съдия си замълча и остави играта да продължи. Малко след това удар на Станкович премина встрани от целта. По всичко личеше обаче, че възпитаниците на Жозе Моуриньо са се събудили и ще търсят победата в оставащите минути.

В 56-ата минута Златан Ибрахимович се озова сам срещу Жулио Сезар, но страничният рефер вдигна засада, която обаче се оказа несъществуваща. Интер продължи да атакува, но атаките на „нерадзурите” не доведоха до нещо по-опасно. В 67-ата минута Роналдо пусна остро центриране в наказателното поле, но Парк се размина с топката. В 75-ата Гигс се откъсна от бранителите на Интер, имаше възможност да подаде на Бербатов, но реши да стреля и сгреши, след като ударът му бе блокиран от тялото на Иван Кордоба. Минута по-късно Бербатов навлезе в наказателното поле, откъсна се и стреля от малък ъгъл с левия крак, но топката излезе в аут.

В 82-ата минута се откри отлична възможност пред домакините. След центриране от ъглов удар, топката бе отклонена леко с глава от Ибрахимович и попадна в Камбиасо, който от по-малко от метър не успя да нанесе добър удар и бранител на гостите изчисти.

Двата отбора видимo намалиха темпото в последните минути, но минута преди края Манчестър Юнайтед можеше да стигне до гол. Бербатов изведе по брилянтен начин резервата Уейн Рууни, но националът бе изпреварен от вездесъщия в този мач Жулио Сезар, който с върха на пръстите си спря нападателя. В последната минута от даденото от съдията продължение Роналдо за четвърти път се опита да отбележи от пряк свободен удар. Този път португалецът стреля много опасно, но коженото кълбо попадна право в тялото на Сезар, който за пореден път спаси отбора си в този мач. Веднага след това прозвуча и последният съдийски сигнал.

Интересен факт е, че малко преди края на мача, двата отбора бяха избягали по 91,2 км, а владеенето на топката беше точно 50 на 50%

Така всичко остава да се реши на реванша на „Олд Трафорд" след 2 седмици.

Интер - Манчестър Юнайтед 0:0

Интер:  Жулио Сезар, Майкон, Киву, Ривас (Кордоба -45), Сантон, Камбиасо, Санети, Мунтари (Крус – 76), Станкович, Адриано (Балотели - 76), Ибрахимович;

Треньор: Жозе Моуриньо;