3. Интер и Милан взеха по точка от градското дерби (ВИДЕО)

Интер и Милан взеха по точка от градското дерби (ВИДЕО)

Ханданович с основна заслуга за 1:1 на "Джузепе Меаца"

Отборите на Интер и Милан не излъчиха победил в днешното дерби помежду си, завършвайки наравно 1:1. Двубоят бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия "А", а с основна заслуга за точката на "нерадзурите" бе вратарят Самир Ханданович, който спаси няколко сигурни гола в мрежата си.

Иначе Ел Шаарави изведе "росонерите" напред в 21-ата минута, а крайното 1:1 оформи резервата Скелото с глава в 71-ата.

Като цяло двубоят бе доста интересен, като двата тима си размениха по едно полувреме - Милан бе по-силният тим през първото, а Интер през второто.

Срещата започна със слаб шут на Касано, последван от неточен изстрел на Де Шилио от Милан. Постепенно "росонерите" овладяха играта в центъра на терена и притиснаха съперника си.

В 15-ата минута юношата на Интер Марио Балотели получи добре в пеналта на родния си клуб, но се засуети, тръгна да си спира топката и в крайна сметка загуби контрол върху нея.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Касано загуби една топка в средата на терена, тя стигна до Кевин-Принс Боатенг, който я продължи за Стефан Ел Шаарави и младокът с прекрасен изстрел с външен фалц заби кълбото под напречната греда за 1:0.

Това попадение даде криле на символичните гости и в 27-ата минута Марио Балотели можеше да удвои, след като засече с глава центриране от корнер, но Ханданович показа блестящ рефлекс и спаси.

120 секунди по-късно словенският национал отново разколеба Супер Марио, който засече центриране отляво с шпагат, но стражът на домакините спаси.

До края на полувремето Мунтари и Балотели обстрелваха по още веднъж Ханданович, но той отново бе на висота и спаси.

Втората част стартира много по-добре за "нерадзурите", които излязоха видимо по-мотивирани на терена.

в 54-ата минута домакините създадоха най-чистото си положение до момента като Родриго Паласио центрира от дясно и Фреди Гуарин засече топката от близо но Кристиан Абиати успя да спаси.

По-активната игра на Интер през второто полувреме даде резултат в 71-ата минута, когато Нагатомо центрира в наказателното пол, където влезлият преди минути в игра Есекиел Скелото с глава простреля Абиати, възстановявайки статуквото - 1:1.

До края на двубоя Милан имаше две възможности за гол, но първо Мунтари шутира неточно от дистанция, а в края на срещата шут на Нианг бе спасен от Ханданович.

Така мачът завърши без победител като Милан запази третата си позиция в класирането с 45 точки. "Росонерите" имат точка повече от своя съперник, който пък се изравни с Лацио на 4-ото място с 44 точки.

Мактоминей: Конте запали огъня