3. Интер и Юве не успяха да си вкарат

Интер и Юве не успяха да си вкарат

Двата гранда завършиха 0:0 на "Джузепе Меаца" и отегчиха зрителите

Отборите на Интер и Ювентус завършиха 0:0 в дербито на 6-ия кръг на италианската Серия "А". Равенството на стадион "Джузепе Меаца" в Милано позволи на Интер да се изкачи на втора позиция в класирането с 11 точки, колкото имат още третият в подреждането Наполи и четвъртият Милан. Водач е Лацио с 13 точки. Ювентус пък се изкачи от 12-а на 7-а позиция с 8 точки.

Символът на Ювентус Алесандро Дел Пиеро започна мача на пейката, но се появи в игра през второто полувреме. Наставникът на европейския клубен шампион Рафаел Бенитес пък заложи на младия Филипе Коутиньо в титулярния състав, както и на бившия съотборник на Валери Божинов в Парма Джонатан Биабиани.

Още в 31-ата минута обаче Биабиани трябваше да напусне терена заради контузия. На негово място Рафа Бенитес пусна аржентинеца Диего Милито. Веднага след смяната Винченцо Якуинта се възползва от хубаво подаване на Милош Красич и прати топката във вратата, но голът бе отменен заради засада. Преди това, в 22-ата минута, Якуинта бе много близо до откриване на резултата, но не успя да засече ниско центриране на активния Красич.

Четвърт час след почивката Милош Красич отправи опасен удар към противниковата врата след прекрасна индивидуална акция, но стражът на Интер Жулио Сезар спаси. Домакините отговориха с пропуск на бразилския защитник Лусио в 67-ата минута. Лусио не успя да се възползва от прекрасното центриране на холандския халф Уесли Снайдер от фаул, като от непосредствена близост не успя да преодолее вратаря Марко Сторари. В 78-ата минута пък сантиметри не достигнаха на влезлия в игра като резерва Милито да се разпише след отлично подаване на халфа Естебан Камбиасо. Оставащите минути не достигнаха на двата отбора да се преборят за победата и нулевото равенство се запази до края.

Интер - Ювентус 0:0

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Кордоба (46-Сантон), Киву, Станкович, Камбиасо, Бябяни (32-Милито), Снайдер, Коутиньо, Ето'о

Ювентус: Сторари, Григера, Бонучи, Киелини, Де Челие (46-Мота), Красич, Мело, Акуилани (80-Сисоко), Маркизио, Якуинта (64-Дел Пиеро), Куалярела

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1