3. Интер излъга Чезена като гост – 1:0 (видео)

Интер излъга Чезена като гост – 1:0 (видео)

Лече и Парма с драматично 3:3, Дженоа би Болоня в края

Отборът на Интер постигна трета поредна победа като гост с по 1:0, след като днес жертва на „нерадзурите” стана тимът на Чезена. Срещата се игра на стадион „Дино Мануци” и бе от програмата на 16-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна с малко по-добра игра на „морските кончета” и неточни удари на Кандрева и Чекарели. В 10-ата минута пък Нагатомо получи изгодна топка в пеналта на домакините, но и неговият изстрел не намери целта.

Като цяло обаче играта на двата тима не се получаваше и те се опитваха да затрудняват противниковия вратар с удари от средна и далечна дистанция. В центъра на терена пък халфовете показваха брак в действията си и така логично чистите положения пред двамата вратари почти ги нямаше.

До края на първата част се запомниха само още няколко неточни удара към двете врати, ала гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме пък започна с натиск на гостите и два неточни удара на Пацини. Така дойде 63-ата минута, когато Майкон центрира от фаул в пеналта на Чезена, където Ранокиа се извиси над всички и с глава даде преднина на Интер.

След гола гостите накъсаха темпото на игра, а „морските кончета” няма отговор на стабилната игра на Интер в защита и така и не можаха да създадат някое 100-процентово положение пред Жулио Сезар.

До края нови попадения нямаше и така Интер се наложи над Сиена с минималното 1:0.

В друг мач от този 16-и кръг на Калчото отборите на Парма и Лече си спретнаха мини-зрелище, завършвайки наравно 3:3. Двубоят се игра на стадион „Енио Тардини”, а първи резултата откриха домакините, след като в 18-ата минута Флокари бе точен от дузпа.

В началото на втората част обаче, съставът на Лече натисна и в 58-ата минута Ди Микеле възстанови статуквото след хубав пас на Бривио. Само 180 секунди по-късно отново той бе точен, този път за 2:1. В 77-ата минута пък, след страхотна контраатака, Муриел изведе Куардадо в пеналта отляво, последният финтира бранител и с остър шут в близкия ъгъл покачи на 3:1.

В последните 5 минути обаче „дуковете” излязоха от шока и се втурнаха във финален щурм. В 86-ата минута Мороне намери Пеле на изгодна позиция, а нападателят бе точен за 2:3. В даденото от рефера продължение пък, Галопа хвърли в екстаз феновете на домакините, вкарвайки за крайното 3:3.

На стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа пък, местният Дженоа се наложи трудно с 2:1 над състава на Болоня. Попаденията за „грифоните” бяха дело на Роси в 39-ата и на Прато в 85-ата минута, а почетното попадение на Болоня вкара Рамирес в 51-ата минута.