3. Интер излъга в края Торино (ВИДЕО)

Интер излъга в края Торино (ВИДЕО)

Марсело Брозович донесе късен успех на шампионите

Шампионът Интер победи Торино с 1:0 в среща от шестия кръг на футболното първенство на Италия.

Единственото попадение на "Сан Сиро" отбеляза Марсело Брозович минута преди края на редовното време.

Двата тима изиграха оспорвана среща, а хърватинът донесе победата на своя тим, след като се възползва от асистенция на Николо Барела в 89-ата минута.

Първата вратарска намеса в двубоя бе на Самир Ханданович, който в 20-ата минута трябваше да показва страхотни умения, за да спре Никола Влашич.

В началото на втората част отново стража на „нерадзурите“ попадна под светлината на прожекторит Арналдо Санабриа се извиси над всички и засече топката с глава отблизо, но стражът на Интер показа завиден рефлекс.

В 50-ата минута Арналдо Санабриа получи директен червен картон. След проверка с ВАР обаче тежкото му наказание бе отменено и играчът на „биковете“ остана на терена.

В 57-ата минута Ханданович плонжира след изстрел на Рикардо Родригес от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края на мача Милан Шкринияр надскочи всички в наказателното поле, но изстрелът му, насочен под напречната греда, бе изваден от Ваня Милинкович-Савич. В 79-ата минута Лаутаро Мартинес получи хубав пас в наказателното поле, но изстрелът му мина покрай десния страничен стълб.

В 83-ата минута Антонио Санабрия премина през няколко играчи на Интер, но Ханданович лесно предотврати гола. Нищо обаче не можа да спре Брозович в 89-ата минута, когато той с прецизен завършващ удар донесе трите точки на Интер.

Така тимът записа седма поредна домакинска победа в Серия А и се изкачи на трето място в класирането с 12 в своя актив, докато Торино е на седма позиция с 10 точки.