3. Интер излъга Юве и е на финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

Интер излъга Юве и е на финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

Ди Марко вкара единствения гол за 1:0 на "Меаца"

Интер победи Ювентус с 1:0 на „Джузепе Меаца“ в полуфинален мач реванш за Купата на Италия и с общ резултат 2:1 се класира за мача за трофея.

Интер започна двубоя по-силно и логично излезе напред в резултата след четвърт час игра. След дълго продължило разиграване топката стигна до Николо Барела, който демонстрира отличен поглед върху играта и изведе Федерико Димарко сам срещу Матия Перин, а левият халф-бек не сгреши е елегантно плъзна топката покрай стража на гостите.

Само шести минути след това пред „нерадзурите“ се откри превъзходен шанс да увеличат аванса си пред Ювентус. Лаутаро Мартинес получи топката на границата на наказателното поле и нанесе удар към близкия десен ъгъл, но на сантиметри встрани от вратата.

В 26-ата минута Ювентус организира първата си добра атака, която завърши със силен, но неточен изстрел на Матия Де Шилио с глава.

В 34-ата минута Филип Костич стреля от границата на наказателното поле, но Андре Онана спаси.

Четири минути по-късно Перин се намеси решаващо при диагонален шут по земя на Лаутаро Мартинес.

Интер започна силно и второто полувреме. В 53-ата минута Един Джеко финтира Бремер, след което излезе на добра позиция и прати топката в мрежата на Перин, но голът не бе зачетен заради засада на босненския нападател.

Домакините продължиха да са по-активният тим и в 60-ата минута Хенрик Мхитарян подаде към Лаутаро Мартинес, аржентинецът стреля от малък ъгъл, но Перин улови.

Ювентус не показа нищо интересно в следващите минути. В 84-ата минута Аркадиуш Милик бе близо до това да си отбележи красив автогол, но късметът го покри и топката излезе в ъглов удар.