3. Интер измъкна равен от Селтик в края

Интер измъкна равен от Селтик в края

Родриго Паласио изравни за 1:1 две минути преди края

Селтик и Интер направиха 1:1 в динамичен приятелски мач на „Селтик парк” в Глазгоу.

През първата част домакините доминираха във владеенето на топката и създадоха повече положения за гол. Антъни Стоукс обаче получи травма.

Селтик поведе след страхотно воле на Крис Комънс в 40-ата минута, но Родриго Паласио изравни две минути преди края на редовното време.
Уесли Снайдер излезе като титуляр за Интер въпреки слуховете за негов трансфер в друг клуб.

Чарли Мългрю изпусна първата добра възможност в 4-ата минута, а после новият страж на Интер Самир Ханданович изби изстрел на Антъни Стоукс.

В 35-ата минута Стоукс се контузи и бе сменен от Мохамед Бангура.

Само пет минути по-късно ”детелините” вкараха гол. Мългрю центрира от пряк свободен удар за Комънс, който от границата на наказателното поле прати над безпомощния Ханданович за 1:0.

Интер имаше малко положение, а при един от редките шансове шут на Снайдер бе избит в корнер.

С всяка изминала минута „нерадзурите” играеха все по-добре. Йонатан и Киву не бяха точни, но италианците все пак изравниха в 88-ата минута.

Тогава Марко Ливая центрира от лявото крило и отблизо Родриго Паласио засече в мрежата за 1:1.