3. Интер ликува в Неапол (ВИДЕО)

Интер ликува в Неапол (ВИДЕО)

"Нерадзурите" изхвърлиха Наполи за Купата на Италия след 2:0 на "Сан Паоло"

Интер отстрани Наполи в четвъртфиналите за Купата на Италия след 2:0 на негостопримения „Сан Паоло” в Неапол. Йоветич матира Рейна с красив гол в 74-ата минута, а Ляич отказа домакините с втори гол в добавеното време, като малко преди това Мертенс бе изгонен с втори жълт картон за симулация.

Така „нерадзурите” очакват в полуфинал в две срещи победителя от мача Лацио – Ювентус.

Тази вечер Наполи имаше по-добрите положение през първата част, но не стигна до гол. Самир Ханданович бе герой за Интер през уикенда срещу Аталанта и впечатляващите му намеси намериха продължение тази вечер. Словенският страж изби фалцов изстрел на Дрис Мертенс, а после спаси с една ръка и удар на Кайехон. Пред другата врата отлична игра  на Йоветич откри шанс пред Кондогбия, но шутът бе блокиран.

Ханданович пак бе на ниво и отрази воле отблизо на Маноло Габиадини, но и без това имаше засада. Мертенс пресили един пас за Габиадини, а пряк свободен удар на Габиадини бе уловен от вратаря.

Второто полувреме започна в по-високо темпо и по-директна игра на първия и третия в Серия А. Маурицио Сари видя достатъчно и пусна Хамшик на мястото на Алан в 57-ата минута.

Интер показа зъби и Кирикеш изчисти центриране на Тейеш на първа греда, а Гари Медел прати над целта от воле.

В 74-ата минута Медел подаде на Йоветич, а черногорецът се прицели и опъна мрежата в горния ляв ъгъл за 1:0 зад Рейна.

Наполи натисна след гола, но имаше малко време на разположение, за да реагира. Ханданович направи нервно спасяване при удар на Мертенс и трябваше да бърза да се изправи, за да отрази и добавката на Игуаин.

Дрис Мертенс опита да спечели дузпа, но съдията прецени, че симулира, въпреки че имаше леко задържане на фланелката от Миранда, и белгиецът бе изгонен с втори жълт картон.

Наполи тръгна сляпо напред и във втората минута на добавените пет, Йоветич изведе Адем Ляич при контра, а сърбинът завърши точно в долния ляв ъгъл за 2:0 и Наполи отпадна от сметките в турнира.

До края Ханданович впечатли още веднъж, като успя с пръсти да избие удар на Игуаин над гредата.

Единият полуфинал ще е между Милан и сензацията от трета дивизия Алесандрия, а Интер чака победителя от Лацио – Ювентус.

Дешан: Белгия – Франция ще е част от историята