3. Интер на финал на световното клубно първенство след 3:0 над корейци (видео)

Интер на финал на световното клубно първенство след 3:0 над корейци (видео)

Милито вкара, Снайдер се контузи

Интер без проблем надигра с 3:0 корейския Фк Сьонгнам и се класира за финала на световното клубно първенство. Закъсалият иначе в Европа тим на Рафа Бенитес бе по-добрият отбор и въпреки сърцататa игра на съперника, стигна до класическа победа.

Сьонгнам обаче също имаше няколко много изгодни положения за гол, но късметът спаси вратата на „нерадзурите“ суха. Бенитес пък пусна днес за пръв път от доста време насам вратаря Жулио Сезар, а Диего Милито вкара гол, което не беше правил много време. Лошата новина за испанеца обаче е, че Снайдер напусна терена още в 2-ата минута заради разтежение.

Двубоят започна перфектно за Интер. Италиaнският тим поведе още в 3-ата минута с гол на най-добрия в този мач Деян Станкович. При продължителна атака опитният футболист открадна една топка от защитник на корейците, напредна две крачки и стреля мигновено по земя в десния ъгъл.

Шампионите на Европа продължиха да диктуват играта. В 33-ата минута и капитанът Хавиер Санети се включи в атака, пусна хубаво в наказателното поле към Милито, който страхотно с пета направи двойно подаване. На скорост, с малко време за подготовка, аржентинският ветеран бе безпощаден с техничен удар покрай вратаря.

Тогава дойдоха и няколко доста силни минути за Сьонгнам.  Радончич в 36-ата минута нацели горната греда след удар с глава и веща намеса на Сезар. Секунди по-късно след лошо излизане на бразилския сртаж Сун Кук от гостите насочи топката с глава, но тя мина на сантиметри от вратата.

През второто полувреме гостите отново опитваха да върнат поне едно попадение и отново сътвориха няколко не лоши атаки. В 73-ата минута обаче всичко свърши.  Ето‘о бе изведен много добре отляво в наказателното поле. Той стреля, Сун Рьон спаси, но топката попадна в Милито, който я добави във вратата.

Така Интер ще играе финал срещу изненадващ съперник – тимът от Държавна република Конго и шампион на Африка ТП Мазембе, който отстрани вчера Интернасионал Порто Алегре.