3. Интер на финал в Италия! (видео)

Интер на финал в Италия! (видео)

„Нерадзурите” завършиха наравно 1:1 с Рома в реванша на „Джузепе Меаца” и с общ резултат 2:1 се класират за финала за купата на Италия

Отборите на Интер и Рома завършиха наравно 1:1 във втория полуфинален сблъсък помежду им за купата на Италия и така с общ резултат 2:1 „нерадзурите” се класират за финала на 29 май в Рим, където ги очаква съставът на Палермо. На „Джузепе Меаца” домакините откриха резултата чрез Самуел Ето’о в 58-ата минута, но Марко Бориело възстанови равенството в 84-ата. По този начин отборът на Интер ще има възможността да спори за седмата си купа на Италия.

Двубоят на "Джузепе Меаца" бе исторически за капитана на Интер Хавиер Санети, който излезе като титуляр в своя мач номер 1000 в блестящата си кариера.

Двата тима играха доста прибрано през първата част, през която преобладаваше играта в централната част на терена. Римляните имаха леко предимство във владението на топката в началните минути, но липсата на наказания Франческо Тоти и контузения Родриго Тадей оказаха своето влияние и скоро "нерадзурите" изравниха играта. Домакините също не можаха да разчитат на основни фигури като авторът на единственото попадение от първия полуфинален сблъсък Деян Станкович, който още лекува травми, както и на другия играч в лазарета - Уесли Снайдер.

През първото полувреме най-активен в редиците на Рома бе Даниеле Де Роси, който отправи два изстрела към вратата на Жулио Сезар, като при втория бе много близо до целта. Домакините от своя страна разиграваха спокойно и чакаха грешки в отбраната на "вълците", за да нанесат своя решителен удар.

"Нерадзурите" успяха да открият резултата след почивката, когато в 58-ата минута Самуел Ето'о с премерен удар с десния крак от десетина метра матира вратаря Дони и изведе своя тим напред.

Този гол стъписа римляните и те можеха да допуснат още няколко попадения в следващите минути, ако не бяха блестящите намеси на бразилския страж. С течение на времето играчите на Рома успяха да се окопитят и бяха близо до изравнително попадение след шут на Бориело, след който топката рикушира в двете греди и като по чудо не премина голлинията. Все пак в 84-ата минута Бориело успя да се разпише след като засече с глава центриране отдясно на Симоне Перота и остави интригата жива докрая на срещата.

Домакините обаче не допуснаха изненадващ обрат и ще имат възможност на 29-и май да триумфират с купата на Италия за седми път в своята история.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)