3. Интер на Моуриньо детронира шампиона и ще играе финал!

Интер на Моуриньо детронира шампиона и ще играе финал!

„Нерадзурите” загубиха с 0:1 на „Ноу Камп” от Барселона, но с общ резултат 3:2 се класираха за последния мач на „Бернабеу”, където ги чака Байерн (Мюнхен)

Италианският шампион Интер се класира за финала на Шампионската лига, след като загуби минимално с 0:1 от Барселона в полуфинала реванш между двата отбора и с общ резултат от 3:2 стигна до последния мач на „Сантяго Бернабеу”, където ги чака немската машина Байерн (Мюнхен). „Нерадзурите” на Жозе Моуриньо изстрадаха минималната загуба и то с човек по-малко, след като Тиаго Мота бе изгонен през първата част, но въпреки това се класираха за първия си финал в турнира на шампионите от 38 години насам - катеначото на Специалния свърши работа. Барселона пък диктуваше събитията на терена през целия мач, но не успя да стигне до нужните два гола и пропусна шанса да стане първият тим, защитил трофея си в Шампионската лига.

Съвсем логично срещата започна с масиран натиск на домакините, които отправиха първия опасен удар още в третата минута. Педро пое топката отляво, навлезе в наказателното поле и пробва хубав удар по диагонала с десния крак, който обаче премина покрай левия страничен стълб. Интер от своя страна се защитаваше отлично и не оставяше никакви празни пространства.

Времето си минаваше, а Барса така и не създаваше опасни положения пред вратата на Сезар. Стигна се обаче до 28-ата минута, когато каталунците останаха с човек повече, след като техният юноша Тиаго Мота, който вече имаше един жълт картон, бе изгонен от Франк Де Блекере. Бразилецът удари в лицето Бускетс, а белгийският арбитър не се поколеба и дори му показа директен червен картон, вместо втори жълт.

Изгонването на Мота веднага се усети и Барселона започна да атакува още по-масирано. Стигна се до 33-ата минута, когато дойде и най-опасното положение за първата част. Лео Меси стреля силно от дъгата в долния десен ъгъл, но Жулио Сезар прояви феноменален рефлекс и спаси своя отбор от сигурен гол. Барса продължи да атакува, но не стигна до нищо по-опасно до края на полувремето, освен един далечен шут от фаул на Ибрахимович, който профуча на около метър от десния страничен стълб.

Барселона продължи да диктува събитията на терена и през втората част, но каталунците така и не стигаха до нещо опасно. Яя Туре и Педро пробваха удари от далеч, които обаче бяха много неточни. В игра се появиха младите Къркич и Жефрен, а Тиери Анри остана на пейката. Въпреки двойната смяна обаче, Гуардиола не успя да промени нещо в своята игра и головите положения за Барса продължаваха да липсват, въпреки че каталунците владееха топката в 80 процента от времето.

Първото реално голово положение за домакините дойде едва в 82-ата минута, когато Меси центрира в наказателното поле,Къркич изпревари защитата на Интер и стреля с глава, но не успя да уцели вратата от непосредствена близост и топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. В следващата си атака обаче Барса все пак успя да стигне до гол. Шави изведе Пике в наказателното поле, той финтира Кордоба и Жулио Сезар, завъртя се и на празна врата вкара с десния крак за 1:0.

В 87-ата минута пък Шави можеше да сбъдне мечтата на 100 хиляди на „Ноу Камп”, но негов удар от 25 метра бе спасен по блестящ начин от Сезар. Малко след това бразилският страж улови без проблем шут на Меси от дъгата и вдъхна спокойствие в своите съотборници, които бяха на път да изпуснат мача. В 92-ата минута Къркич вкара втори гол за Барселона, но той бе отменен, тъй като преди това Яя Туре бе играл с ръка.

В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и с общ резултат от 3:2 Интер се класира за първия си финал от 38 години насам. На 22 май на „Сантяго Бернабеу” Интер ще спори за трофея с Байерн (Мюнхен). Барса пък ще трябва да съсредоточи всички сили в защитата на титлата в Ла Лига.

Барселона – Интер 1:0
1:0 Пике 84’

Барселона (4-3-3): Валдес, Дани Алвеш, Пике, Милито (Максуел 46’), Туре, Бускетс (Жефрен 63’), Кейта, Шави, Меси, Педро, Ибрахимович (Къркич 63’)

Старши треньор: Пеп Гуардиола

Интер (4-3-1-2): Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Санети, Камбиасо, Мота, Снайдер (Мунтари 67’), Милито (Кордоба 81’), Ето’о (Марига 86’)

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Жълти картони: Педро (Барселона), Тиаго Мота, Жулио Сезар, Киву, Мунтари, Лусио (Интер)

Червени картони: Тиаго Мота 28’ (Интер)

Съдия: Франк Де Блекере

Стадион
: „Ноу Камп”

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1