3. Интер на полуфинал за купата след дузпи срещу Наполи (видео)

Интер на полуфинал за купата след дузпи срещу Наполи (видео)

Носителят на Купата на Италия Интер направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като се класира за полуфиналите на надпреварата след изключително тежък мач с Наполи, който „нерадзурите” спечелиха с 5:4 след изпълнение на дузпи и 0:0 в редовното време.

Като цяло двубоят, който се игра на стадион „Сан Паоло” бе изключително равностоен, като и двата тима имаха своите възможности за отбелязване на гол. В началото Пандев и Станкович отправиха неточни удари към Де Санктис, а пропуски за неаполитанците направиха Кавани и Хамшик.

След преполовяването на първата част „нерадзурите” овладяха инициативата и до края на полувремето бяха по-активният отбор, докато домакините чакаха възможностите си на контраатаки. На два пъти Станкович имаше възможност да порази противниковата врата, ала шутовете му бяха блокирани от бранители на „небесно-сините”.

Така дойде 40-ата минута, когато шампионите пропуснаха най-чистото си положение в мача. Тогава Пандев получи на дясното крило и напредна към наказателното поле, след което центрира за непокрития Камбиасо, който от няколко метра засече с левия крак, но Де Санктис показа нечовешки рефлекс и изби топката в напречната греда.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с неточен удар на Валтер Гаргано, последван от пропуски на Ето’о и Пандев. В 63-ата минута Деян Станкович получи травма и трябваше да бъде заменен от Марига, а оттук до 80-ата минута футбол почти не се игра, като в центъра на терена преобладаваха тактическите нарушения.

Все пак в последните 10 минути домакините натиснаха и стигнаха до някои хубави възможности за отбелязване на гол. В 80-ата Лавеци стреля с глава от изгодна ситуация, ала извън очертанията на вратата на Кастелаци.

В 84-ата минута пък, след центриране отляво, Кавани свали за Хамшик, който финтира бранител на гостите и шутира с левия крак, ала стражът на Интер спаси крак, а при добавката на Хамшик с глава, Ранокиа изби от голлинията. В самия край пък Пациенза можеше да се превърне в герой за своите, но ударът му излезе в аут.

Така двата отбора влязоха в продължения, в които имаха еднакъв брой възможности за гол. С пропуски за домакините се отличиха Лавеци, Зунига и Маджо, а с такива за Интер Пандев и на два пъти Ето’о. Гол обаче не падна и така победителят от двубоя трябваше да стане ясен след изпълнение на дузпи.

При наказателните удари „нерадзурите” се оказаха с малко по-здрави нерви, като вкараха всичките си 5 дузпи, а домакините изпуснаха само една. Точни за хората на Леонардо бяха Ето’о, Камбиасо, Пандев, Мота и Киву, а за Наполи Кавани, Хамшик, Зуниха и Йебда. В антигерой за „небесно-сините” се превърна една от звездите на тима – Езекиел Лавеци, който изпусна третата дузпа за своя тим, пращайки кълбото над напречната греда на Кастелаци.

Така Интер се класира за полуфиналите на надпреварата, където очаква победителя от последния четвъртфинал, който противопоставя Рома и Ювентус и ще се играе утре вечер.