3. Интер надмогна кризата с трудно 2:0 срещу Киево (видео)

Интер надмогна кризата с трудно 2:0 срещу Киево (видео)

"Летящите магарета" затрудниха шампионите и можеха да вземат минимум точка на "Джузепе Меаца"

Интер постигна много важна победа в борбата си за титлата, която има вече по-скоро назователен характер, отколкото реална тежест.

„Нерадзурите“ спечелиха трудeн мач срещу Киево с 2:0 у дома, в момент в който за една седмица изгубиха дербито с Милан и после четвъртфинала oт Шампионската лига с Шалке.

Двубоят завърши с два гола преднина за домакините, но „летящите магарета“ имаха не по-малко опасни и на брой положения от своя съперник. Липсата на концентрация в последния удар обаче сякаш даде решаващата разлика в мача.

Головете за Интер паднаха през второто полувреме. Камбиасо откри след час игра от рикошет, а Майкон добави още едно попадение малко преди края на срещата.

Мачът започна динамично. Самуел Ето‘о замалко не вкара още в 7-ата минута. В 10-ата пък Пацини излезе сам срещу вратаря, но също пропусна. В 31-ата минута Москарели навърза няколко защитници, но Сезар спаси удара му.

Точно преди края на първата част пък Пелисиер стреля с глава на сантиметри от страничната греда.

Втората част започна внимателно и от двата отбора. Първи до истинска опасност за гол обаче стигнаха гостите. В 59-ата минута Пелисиер влезе в люта битка при центриране до голлинята със Сезар и Лусио и голът се размина. Малко след това Сирил Теро подаде на Констант, който не успя да вкара от много чиста позиция в наказателното поле.

След двете много опасни положения, „нерадзурите“ вдигнаха изведнъж темпото, за да успеят отново да натиснат. След изпълнение на корнер, Лусио овладя топката на аутлинията, върна към Майкон, който подаде нестандартно по земя вместо да изсипе кълбото а малкия пеналт. Аржентинецът стреля от няколко метра и след рикошет топката порази вратата на Киево.

В 78-ата минута гостите от Верона можеха да изравнят резултата. Серджо Пелисиер обаче пропусна от 7-8 метра фронтално срещу Сезар след перфектно центриране.

Така се стигна и до 84-ата минута, когато влезлият през второто полувреме Диего Милито пусна топката в наказателното поле и след разбъркване сред играчите попадна в Майкон, който с гръб към Сорентино намери начин да го изненада.

Taка Интер пак се доближи на 2 точки от Милан, който утре гостува на Фиорентина.

Интер - Киево 2:0
1:0 Камбиасо 66'
2:0 Майкон 84'

Интер: Сезар, Майкон, Ранокиа, Лусио, Нагатомо, Санети, Камбиасо, Станкович, Карджа, Пацини, Ето'о;

Киево: Сорентино, Сардо, Андреоли, Мандели, Джокич, Фернандес, Ригони, Констант, Болячино, Пелисиер, Москардели;

Съдия: Антонио Джанокаро;
Стадион: „Джузепе Меаца“, 70 000