3. Интер не срещна трудности срещу Кремонезе, Дибала се отпуши в Рома (ВИДЕО)

Интер не срещна трудности срещу Кремонезе, Дибала се отпуши в Рома (ВИДЕО)

"Нерадзурите" с 3:1 на "Сан Сиро", Рома поведе в Серия А

Интер победи с 3:1 новака Кремонезе в среща от четвъртия кръг на Серия "А". Хоакин Корея вкара първия гол в 12-тата минута, Николо Барела удвои в 38-ата, а появилият се от пейката Лаутаро Мартинес реши всичко четвърт час преди края. В последните минути Давид Окереке върна едно попадение.

Срещата стартира с очакван натиск на Интер и опасен удар от фаул на Димарко, след който топката премина на сантиметри от гредата. В 12-тата минута Кремонезе стигна до корнер, но след неговото изпълнение домакините организираха светкавична контра и Корея откри резултата. Голът стана след удар на Джеко, който беше спасен от Йонуц Раду, но при добавката Корея беше безпощаден.

След гола "нерадзурите" заиграха с още повече настроение, но Кремонезе не се окопа в половината си и изпозлваше всяка възможност да атакува. Гостите дори бяха близо до изравнително попадение. Десерс пое една топка с гърди и стреля, но Ханданович се намеси перфектно. Интер отговори с пропуск на Чалханоолу след пас на Барела.

Корея създаваше най-много проблеми за защитата на Кремонезе със скоростта си. Аржентинският национал имаше шанс да вкара втори гол, но беше блокиран в последния момент от Бианкети. В 38-ата минута Интер разгърна скоростна контра, Корея подаде на Чалханоолу, а той центрира към барела, който с прецизно воле вкара за 2:0.

Второто полувреме не беше протоколно за Интер, защото Кремонезе не се отказа да действа офанзивно и пред вратата на Ханданович имаше няколко любопитни ситуации. Защитникът Емануел Айву стреля неточно с глава след корнер, а после Десерс претендираше, че е задържан от Шкриняр в наказателното поле, но вместо дузпа получи жълт картон.

Положенията за Интер също бяха много. Джеко така и не успя да се разпише, въпреки голямото си старание. Това обаче направи Лаутаро Мартинес при поредната контра на "нерадзурите". Барела напредна през центъра и изведе аржентинеца, който устоя на натиска на един от бранителите на Кремонезе и с хубав диагонален удар отбеляза за 3:0.В самия край на редовното време Давид Окереке все пак съумя да върне един гол. Нигерийският нападател получи топката от Ескаланте и от границата на накаазателното поле не остави шансове на Ханданович.

По същото време в Рим Рома победи с 3:0 Монца, а Валентин Антов не записа игрови минути. Пауло Дибала обаче записа две попадения и откри головата си сметка за "вълците".

Двубоят започна отлично за римските „вълци“, които поведоха още в 18-ата минута, когато Пауло Дибала се измъкна от противниковите защитници и с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Микеле Ди Григорио.

В 32-ата минута Рома удвои своя аванс, след като удар на Тами Ейбрахам бе блокиран, но Пауло Дибала се озова на точното място в точното време и насочи отскочилата топка в мрежата на Монца.

Час игра след началото на двубоя авансът на домакините стана класически, след като Лоренцо Пелегрини центрира прецизно от ъглов удар, а Рожер Ибаньез се оказа най-съобразителен в наказателното поле и прати с глава топката във вратата.

В 82-ата минута Хосе Мачин пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

Две минути по-късно дебютантът Андреа Белоти достигна до центриране в наказателното поле и

С победата Рома се изкачва еднолично на върха във временното класиране с 10 точки, с 1 повече от втория Интер. Монца пък остава на последното 20-о място, като все още е без точки в актива си.