3. Интер отново влезе в релси след 2:0 над Катания като гост

Интер отново влезе в релси след 2:0 над Катания като гост

Шампионите на Италия играха с човек по-малко две трети от мача, но с голям дух успяха да вземат важните три точки в борбата за титлата

Интер победи в труден мач с 2:0 като гост отбора на Катания. Шампионите на Италия играха с човек по-малко две трети от мача, но успяха да вземат важните три точки в борбата за титлата.

За разлика от предишните няколко мача, в които Интер бе остро критикуван, този път „нерадзурите” показаха силен дух във важните моменти от мача и макар и с 10 човека успяха да спечелят на стадио Анджело Масимино.

През първата част бе доста интересно и пред двете врати. Интер бе Моуриньо на скамейката, започна силно срещата още в началото шампионите осъществиха лек натиск. Така се стигна до 5-ата минута, когато „нерадзурите” откриха резултата.

Тогава резервата Хулио Круз проби отдясно, финтира Капуано, след като прокара топката между краката му и центрира меко към наказателното поле. Там на скорост се появи Деян Станкович, който на скорост разстреля с глава вратаря на домакините Бизари.

След това Интер имаше още няколко опасни положения. Станкович бе близо до втори гол, а след удар от десетина метра на Ибрахимович топката срещна напречната греда.

Всичко обаче се обърна в 32-ата минута, когато реферът Джанлука Роки реши да даде директен червен картон на Съли Мунтари за грубо нарушение в центъра на терена. Дълго след това самият Мунтари и съотборниците му протестираха за решението.

След червения картон играчите на Катания се окопитиха и натиснаха Интер. Така домакините създадоха няколко много опасни положения за гол.

Първо Палучи в 38-ата минута направи голям пропуск, след като бе останал сам срещу Жулио Сезар от няколко метра и би в ръцете му.

В 43-ата минута Ибрахимович получи шанс да стреля от около 30 метра, но би встрани от вратата.

Минута по-късно домакините изпълниха корнер, след който Камбиасо изчисти от голлинията топката. Веднага след атаката защитникът Капуано бе изведен отляво. Непривично за защитник той направи страхотен финт на Дъглас Майкон и остана на перфектна за стрелба позиция от няколко метра встрани от Сезар. Ударът на играча обаче мина на сантиметри от вратата.

Така приключи първото полувреме.

Втората част бе още по-динамична. Катания даде всичко от себе си, за да изравни, а Интер разчиташе на бързи контраатаки, с които да реши мача.

В първите минути Катания организира натиск, но защитата на Интер се отбранвяше добре и целият отбор действаше много организирано при изнасянето на топката.

В 57-ата минута Златан Ибрахимович почти вкара гол, след като в малкото наказателно поле през куп играчи бе близо до попадение, но в последния момент Бизари изби.

Три минути по-късно домакините едва не изравниха след удар на Маскара, който след рикошет срещна страничната греда на Сезар.

Минута по-късно Интер организира кинжална контра, в която само лошото подаване на Хулио Круз лиши Интер от втори гол, след като в малкото наказателно поле имаше трима играчи на „нерадзурите”.

Невероятният Златан Ибрахимович сложи край на мача в 70-ата минута с прекрасен гол. При една от много опасните контри Деян Станкович даде хубав извеждаш пас по въздух на шведа, който майсторски прехвърли вратаря, след което добави топката в опразнената врата - 2:0.

С втория гол Интер охлади устрема на Катания и виковете на стадиона постепенно утихнаха. И двата отбора имаха още няколко добри положения за гол до края на срещата. Няколко далечни удара на играчи на Катания бяха отразени с вещина от Сезар, а при контрите на Интер Санети и Станкович също бяха близо до попадение.

Така, с трите точки Интер продължава да води уверено в класирането на Серия А, като този път отборът на Жозе Моуриньо изигра доста силен мач, като се имат предвид обстоятелствата и заслужено спечели.

Катания - Интер 0:2
0:1 Станкович '5
0:2 Ибрахимович '70

Състави:
Катания: Бизари, Стовини, Силвестри, Капуано (Лама '71), Силвестре, Байоко, Тедеско, Мартинес (Д'Амико'87), Маскара, Паолучи (Спинези '78), Моримото;

Интер: Сезар, Кордоба, Санети, Майкон, Бурдисо, Сантон (Ривас '88), Мунтари, Станкович (Фиго 91'), Камбиасо, Ибрахимович, Круз (Максуел '64);

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1