3. Интер пак погреба Байерн след невиждан обрат на "Алианц Арена" (видео)

Интер пак погреба Байерн след невиждан обрат на "Алианц Арена" (видео)

Носителят на трофея се класира за четвъртфиналите след невероятен втори двубой между двата тима

Носителят на трофея в Шампионската лига – Интер, сътвори истински подвиг във втория си мач срещу Байерн Мюнхен и успя да се класира на четвъртфиналите на турнира. Двубоят, който бе повторение на последния финал, се игра на „Алианц Арена”, като зрителите на срещата видяха няколко обрата, докато най-накрая се стигна до крайното 2:3. „Нерадзурите” поведоха още в самото начало на мача, но баварците излязоха напред с 2:1 до края на първата част. През второто полувреме Интер бе по-добрият тим на терена и след две попадения, едното от които дойде в самия край на мача, отборът, воден от Леонардо се класира напред в следващата фаза и все още има възможността да защити трофея си.

Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналите в стихиите, връхлетели Япония преди няколко дни. Байерн стартираше двубоя само с една промяна в сравнение с мача на „Сан Сиро” – Ван Буйтен заемаше мястото на Тимосчук в стартовия състав. Интер пък излизаше за задължителен успех с доста по-офанзивна единайсеторка.

След първия съдийски сигнал, стана ясно, че италианците имат за цел от самото начало да търсят попадение, което би върнало надеждите им за класиране на четвъртфиналите. Голът във вратата на Крафт не закъсня – Самуел Ето’о се разписа още в четвъртата минута на двубоя. Италианците започнаха атака от средата на терена, в завършващата част на която Горан Пандев намери по чудесен начин камерунския национал, който, оказал се очи в очи с Крафт, го преодоля, пращайки топката в мрежата му.

След допуснатото попадение обаче, Байерн не се предаде и веднага тръгна в предни позиции. Силните действия на баварците доведоха до резултат в 21-ата минута, когато Интер допусна изравнителното попадение. Ариен Робен проби по великолепен начин и стреля от около 20-ина метра към Жулио Сезар. Вратарят на италианците не успя да укроти кълбото в ръцете си, а дотичалият Марио Гомес успя да прехвърли бразилеца, като по този начин върна своя тим в мача.

Последваха нови добри възможности за баварците, пропиляни от „виновните” за изравнителното попадение Робен и Гомес. Първо холандецът стреля от далечно разстояние, но този пък Жулио Сезар се представи доста по-добре и отрази. Минута по-късно, Гомес пропусна нова отлична ситуация.

Това обаче не направи Томас Мюлер в 31-ата минута, когато Байерн излезе с гол напред. Германската звезда на домакините се оказа сам срещу стража на Интер, след като Лусио не успя да изчисти топката след пас на Робен, и по чудесен начин забоде във вратата на гостите кълбото за втори път.

До почивката най-чистото положение бе пропиляно от Франк Рибери в 35-ата минута. Бранителите на Интер отново не се представиха на ниво и оставиха французина да се озове лице в лице срещу Жулио Сезар. Бразилецът обаче успя да отреагира на удара на Рибери и изби, запазвайки надеждите на Интер за обрат до края на мача.

Преди края на първите 45 минути Байерн продължи да се представя по-силно, но четвърти гол в срещата не падна и последният съдийски сигнал на Педро Проенка за първото полувреме прозвуча при резултат 2:1 в полза на баварците.

През втората част двата тима бързо размениха по една опасна ситуация пред двете врати. В 48-ата минута Швайнщайгер се опита да даде солидна преднина на баварците, но нямаше късмет и ударът му бе спасен от Жулио Сезар. Две минути по-късно, Станкович стреля от дъгата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата и топката излезе в аут.

След равностойното начало на вторите 45 минути, Интер напълно се преобрази и бе тимът, който владееше повече топката от съперника си, но все пак италианците не застрашаваха по никакъв начин Крафт и въпреки че имаше напрежение пред вратата на домакините, носителят на трофея нямаше чисти възможности за изравняване на резултата.

Баварците пък имаха добри възможности пред себе си, но Рибери и Гомес съответно в 59-ата и 61-ата минута пропуснаха да реализират. Немците бяха наказани за това броени минути по-късно, когато Уесли Снайдер с блестящ изстрел от границата на наказателното поле прати топката точно покрай вътрешната част на десния страничен стълб на Крафт. Така Интер изравни и се върна в мача.

Вторият гол вдъхнови играчите на Леонардо и събитията на терена се пренесоха в половината на Байерн, който броени минути, след като допусна изравняване, се спаси от пълен обрат след удар на Пандев, преминал много близко до целта.

Офанзивните действия на гостите продължиха, но баварците се представяха отлично в защита и така и не допускаха трети гол във вратата си. В моментите, в които отнемаха кълбото, домакините се опитваха да го задържат по-дълго в свое владение и по този начин да изморяват съперника си.

Силните изяви на италианците обаче доведоха до резултат в 88-ата минута, когато Горан Пандев взриви „Алианц Арена” с попадението си и по този начин донесе успеха на тима си. Интер започна добре атаката си, а Самуел Ето’о се измъкна в наказателното поле и намери непокрития Пандев, който с блестящ изстрел в горния десен ъгъл разстреля Крафт и донесе неописуема радост на всички привърженици на „нерадзурите”.

По този начин Байерн не успя да си отмъсти за допуснатото поражение на финала на Шампионската лига през миналия сезон и отпада от турнира. Интер пък сътвори истински подвиг на „Алианц Арена” и заслужено се класира на четвъртфиналите.

Жребият за тази фаза на турнира ще се тегли в петък.

Байерн (Мюнхен) 2:3 Интер
4’ 0:1 Ето’о
21’ 1:1 Гомес
31’ 2:1 Мюлер
63’ 2:2 Снайдер
88’ 2:2 Пандев

Стадион: „Алианц Арена”

Главен съдия: Педро Проенка

Жълти картони: Луис Густаво, Брено (Байерн); Лусио, Пандев, Кхарджа, Мота (Интер)