3. Интер победи с 2:1 Наполи, поведе с 6 точки на Милан и Ювентус

Интер победи с 2:1 Наполи, поведе с 6 точки на Милан и Ювентус

Интер победи с 2:1 Наполи и поведе с шест точки пред Милан и Ювентус. „Росонерите” обаче гостуват на Палермо тази вечер от 21,30 часа българско време.

Шампионите на Италия и здравия тим на Наполи изиграха добър двубой, в който всички голове паднаха през първото полувреме. Кордоба откри за Интер в 16-ата минута, Мунтари покачи на 2:0, а Лавеци върна един гол десет минути преди края на първата част.
Така Интер поне малко изми срама от домакинската загуба в сряда от Панатинайкос в Шампионската лига.

Интер имаше големи проблеми преди този мач. Киву, Виера и Ривас бяха контузени, а Жозе Моуриньо извади от групата и Марко Матераци, Марио Балотели и Рикардо Куарешма. Само Дъглас Майкон успя да вземе участие от проблемните футболисти, след като мина медицински изследвания малко пред двубоя.

Първото положение в мача бе за Хулио Крус. Ибрахимович създаде положението с хубав пас, но Ринаудо изчисти в последния момент.

В 16-ата минута изненадващо Кордоба откри резултата. Сали Мунтари центрира от корнер и Кордоба засече от воле в малкия пеналт топката - 1:0.

Вторият гол на Интер беше истинско украшение. След грешка в защитата на Наполи, Майкон грабна топката по дясното крило и центрира ниско към Мунтари, който вкара с феноменален удар с пета.

Малко след това Наполи намали резултата. Ескуил Лавеци направи страхотно двойно подаване с Марсело Салайета, който с пета изведе аржентинеца, който технично прехвърли Жулио Сезар.

През второто полувреме Наполи натисна съперника си. Гостите създадоха напрежение, но до чисти опасности не се стигна.

Мачът стигна кулминацията си в 78-ата минута. Тогава Лавеци бе изведен с дълъг пас и след борба в наказателното поле с Хавиер Санети падна за дузпа. Положението беше спорно, както преди единия случай капитанът на Интер получаваше втори жълт картон, а Наполи печелеше дузпа. Във втория вариант, който реферът Роберто Розети прие, бе да покаже жълт картон на Лавеци.

До края Интер успя да ограничи натиска на Наполи. Най-чистото положение бе за Хавиер Санети, който изведен сам срещу Лецо, не успя да реши мача.