3. Интер посече Аталанта и е на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

Интер посече Аталанта и е на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

Матео Дармиан вкара единствения гол в срещата след почивката

Интер се класира за 1/2-финалите на Купата на Италия след като победи Аталанта с минималното 1:0. Голът отбеляза Матео Дармиан в 57-та минута на двубоя.

Домакините влязоха по-активно в двубоя, но трудно създваха положения пред вратата на съперника. Най-често с топката играеше Чалханоглу, който в 17-ата минута изведе отлично Дъмфрис отдясно, но острото му центриране бе избито в корнер. Малко след това Николо Барела изстреля топката от движение в долния ляв ъгъл на Мусо, който обаче внимаваше и не допусна да бъде изненадан. В 29-ата минута футболистите на Интер поискаха дузпа - след шут на Лаутаро Мартинес топката първо се удари в крак на бранител, а след това в ръката му и реферът категорично отказа да посочи бялата точка.

Страхотно центриране на Дъмфрис отдясно в 39-ата минута постави на изпитание защитата на Аталанта, но Джимсити с глава изпревари Лукаку и изби в корнер. Две минути по-късно Чалханоглу отправи чудесен удар по диагонала и топката срещна лявата греда на Мусо. "Бергамаските" отговориха с майсторско центриране на Йоаким Мееле към Дуван Сапата, който от отлична позиция с глава не уцели вратата.

Второто полувреме започна с положения пред вратата на Мусо, но Госенс и Мартинес показаха неточен мерник. Гостите обаче бяха много близо до откриващо попадение в 53-ата минута, след като Онана изби топката пред главата на Сапата, но тя отиде в краката на Мееле. Датчанинът обаче шутира високо над вратата.

Интер пусна първи кръв на съперника - направи го Матео Дармиан в 57-ата минута с прецизен удар от границите на наказателното поле с левия крак - 1:0.

Реакцията на "бергамаските" не закъсня и само сантиметри ги лишиха от изравняване. След заучено изпълнение на пряк свободен удар Жереми Бога стреля по земя, но топката облиза мрежата от външната страна.