3. Интер преодоля Дженоа и се класира за четвъртфиналите (видео)

Интер преодоля Дженоа и се класира за четвъртфиналите (видео)

"Нерадзурите" не срещнаха проблеми в осминафиналната фаза от турнира за Купата на Италия, печелейки с 2:1 срещу Дженоа

Отборът на Интер си осигури място на четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като тази вечер не направи грешна стъпка в домакинството си на Дженоа от осминафиналната фаза на надпреварата. Двубоят се проведе на „Сан Сиро”, а „нерадзурите” спечелиха сблъсъка с 2:1.

До последните секунди на мача резултатът бе 2:0, но във втората минута на даденото от съдията продължение на мача гостуващият тим намали на 1:2. Дженоа обаче така и не успя да се добере до равенството и приключи с тазгодишното си участие в надпреварата. Впечатление правеше присъствието на Уесли Снайдер в титулярния състав на Интер. До неотдавна холандецът страдаше от контузия и не бе на разположение на Клаудио Раниери.

Домакините имаха ценен аванс от едно попадение на почивката на мача. Точен за „нерадзурите” в 9-ата минута бе бразилецът Майкон. Интер не съумя в опитите си да преодолее до края на първата част още веднъж Кристиано Лупатели, но също така не допусна попадение, и на почивката на мача резултатът бе 1:0.

Почти веднага след подновяването на играта, в 50-ата минута, Андреа Поли увеличи аванса на домакините на две попадения, а той се запази до 92-ата, когато Валтер Бирса върна надеждите на гостите, че могат да се доберат до равенството. Това обаче не се случи и по този начин Интер продължи на четвъртфиналите, където вече са тимовете на Ювентус, Сиена, Лацио, Киево, Рома, Наполи и Милан.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)