3. Интер преодоля Рома в мач спектакъл от 1/4-финалите за Купата на Италия

Интер преодоля Рома в мач спектакъл от 1/4-финалите за Купата на Италия

Интер се класира на полуфинал за Купата на Италия, след като преодоля с 2:1 Рома в атрактивен мач на "Сан Сиро". Двата тима изиграха един от най-интересните мачове за сезона и оставиха без дъх публиката.

Блудният син на "нерадзурите" Адриано откри в 10-ата минута, Тадей изравни в 60-ата, а вездесъщият Златан Ибрахимович подпечата успеха на домакините в 62-ата минута.

За радост на тифозите Интер и Рома играха с най-доброто, което имат, а мачът бе от класата на двубой решаващ Скудетото. Началото бе вихрено и след 10 минути игра скандалният Адриано разпечата Артур. Бразилецът се възползва от неразбирателство в защитата на съперника, напредна и би покрай вратаря на гостите за 1:0.

След още 10 минути Интер можеше да удвои преднината си. Тогава Станкович посрещна от воле центриране в пеналта на Рома, но ударът му срещна гредата. За да се спазва традицията интересните събития  да се развиват на всеки 10 минути, след точно половин час игра Матео Бриги изстреля коварен удар към Толдо, но героят за Италия от Евро 2000 спаси със сетни усилия.

Постепенно "вълците" взеха инициативата и упражниха натиск пред Толдо. Той даде резултат в 60-ата минута, когато Родриго Тадей посрещна топката на около 10-ина метра от вратата и с топовен шут бе на път да скъса мрежата на противника - 1:1.

Столичани изразиха с бурна радост гола на Тадей, но само две минути по-късно Златан Ибрахимович накара усмивките им да помръкнат. След изпълнение на свободен удар в близост до наказателното поле на Рома, Валтер Самуел бе оставен непокрит - стреля от упор в тялото на Артур, но топката се отклони към Ибрахимович, който я засече във вратата - 2:1.

Босненският швед бе на път да спечели нова порция възхищение малко по-късно, когато опита да вкара със странична ножица, но за късмет на Артур топката не попадна в целта. Рома се опита да изравни във времето до края, но Акуилани не успя да се възползва при две удобни възможности.

Така шампионът на Италия се класира на полуфинал, където ще срещне Сампдория.

ИНТЕР - РОМА 2:1

Стадион: Сан Сиро 26 520 зрители

Рефер: Даниеле Орсато

Състави:

Интер: Толдо - Санети, Самуел, Майкон. Бурдисо, Сантон - Станкович, Камбиасо, Мунтари (86'Мансини) - Ибрахимович, Адриано (77' Киву)

Рома: Артур - Рийзе (70'Менез), Мексес, Жуан, Сисиньо - Тадей (79'Акуилани), Бриги, Перота, Де Роси - Баптища, Вучинич (60'Касети)

Голмайстори: Адриано - 10', Ибрахимович - '62 (Интер); Тадей - 60' (Рома).

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1