3. Интер продължава похода - 1:0 над ЦСКА в Русия и полуфинал в Шампионската лига

Интер продължава похода - 1:0 над ЦСКА в Русия и полуфинал в Шампионската лига

Моуриньо върна отбора там, където не е бил от седем години

Интернационале е първият полуфиналист в Шампионската лига. След седем години „нерадзурите” отново са сред последните четири клубни отбора в Европа, които ще спорят за най-престижното отличие. Шампионите на Италия отстраниха руския ЦСКА Москва след победа с 1:0 и във втория си мач - този път на 85-хилядния стадион с изкуствена настилка „Лужники”.

Уесли Снайдер отново показа колко е безценен за формацията на Моуриньо и отбеляза жизненоважния гол още в началото на мача, с което предреши целия ход на двубоя.

Интер започна мача със същата единадесеторка от предишния мач. Жозе Моуриньо отново разчиташе на състав с трима нападатели, а единствената промяна бе в защита, където Лусио се завърна в игра след наказание. При ЦСКА обаче липсваха двама от основните играчи на тима – исканият от редица европейски грандове Милош Красич и Евгени Алдонин.

След ранното попадение в своя полза "нерадзурите" веднаха хванаха "юздите" на мача и нямаха никакви проблеми до самия край. Без много напрежение и израдходване до край италианският отбор взе това, за което бе дошъл и дори не допусна гол в своята врата. За капак на всичко Снайдер и компания играха и почти цяло полувреме с човек повече, след като играч на домакините бе изгонен за две груби нарушения.

Още в 1-ата минута дойде първата опасност пред една от двете врати. След центриране топката бе върната към дъгата на наказателното поле, откъдето японецът Хонда стреля ниско по земя, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда.

Интер обаче бе отборът, който нанесе първи тежък удар върху своя съперник, в известна степен благодарение на героя от мача в Милано Игор Акинфеев.  В 6-ата минута Снайдер показа защо е незаменим в своя отбор. Той получи право да изпробва страховития си удар при нарушение, отсъдено на около 25 метра. Холандецът отправи топовен изстрел, който мина под стената, а топката направи парабола, за която Акинфеев нямаше решение и пусна гол в центъра на своята врата.

След гола „нерадзурите” тотално сложиха под свой контрол мача. Играчите на Моуриньо владееха топката и рядко позволяваха на своя съперник да атакува.

В 22-ата минута обаче Несид стреля много опасно покрай лявата греда на Сезар. След още десет минути абсолютен застой се стигна и до скоростна атака на ЦСКА, при която Алан Дзагоев стреля по диагонал, но Майкон успя да подложи крак и да предотврати евентуалния гол.

Още в ответната атака обаче Интер отговори. Диего Милито бе изведен на стрелкова позиция, финтира защитник и стреля към Акинфеев от петнайсетина метра, но последният улови удара му.

Последната възможност за ЦСКА преди края на първата част отново бе след далечен удар. В 44-ата минута влезлият още в началото на мача като смяна на контузилия се Василий Березуцкий нигериец Одия стреля от над 30 метра, но Сезар се намеси решително.

През второто полувреме нещата отново тръгнаха много по-добре за италианския шампион.  Още в 49-ата минута Одия влезе безразсъдно в краката на Ето’о и френският рефер Стефан Ланой веднага му показа втори жълт картон.

Когато остана обаче с 10 човека, сякаш ЦСКА заигра малко по-разчупено в оставащото време. Футболистите на Леонид Слуцкий се освободиха от напрежението и направиха няколко интересни атаки. Марк Гонсалес на два пъти пробва рефлекса на Жулио Сезар в следващите минути, но бразилският вратар винаги бе на място.

След това дойде и редът на Интер да пропуска. Лусио, Станкович, Снайдер и Милито бяха близо до попадение, а десет минути преди края и влезлият малко преди това реабилитиран нападател Марио Балотели имаше добра възможност за гол.

В последните минути на срещата пък Самуел Ето’о си проправи път през двама бранители, но не можа да удвои преднината на своя отбор, което нямаше никакво значение в случая.

Така Интер е първият отбор, класирал се на полуфинал, и ще чака победителя от двубоя между Барселона и Арсенал по-късно тази вечер.

ЦСКА – Интернационале 0:1
0:1 Снайдер 6’

ЦСКА: (4-2-3-1): Акинфеев, В. Березуцкий (Одия 14’), А. Березуцкий, Игнашевич, Шенников, Мамаев, Шемберас, Гонзалес, Хонда (Рахимич 77’), Дзагоев, Несид (Гилерме 71’);
неизползвани резерви: Чепчугов, Набабкин, Пилиев, Секу Олисе;

Интернационале: (4-3-3): Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Санети, Камбиасо, Станкович, Снайдер (Мунтари 86’), Милито (Балотели 74’), Ето’о, Пандев (Киву 63’);
неизползвани резерви: Орландони, Кордоба, Куарешма, Матераци;

Жълти картони: Станкович 15’ (Интер), Одия 38’, Мамаев 63’ (ЦСКА);
Червени картони: Одия 49’ (ЦСКА);