3. Интер разби прокобата на "Сан Сиро" с 2:1 над Фиорентина (+ВИДЕО)

Интер разби прокобата на "Сан Сиро" с 2:1 над Фиорентина (+ВИДЕО)

Касано и Милито от дузпа вкараха за победата, "виолетовите" играха последните 30 минути с 10 души

Интер счупи прокобата на „Сан Сиро” като победи Фиорентина с 2:1 и излезе на трето място в класирането на Серия А, на 4 точки зад лидерите Ювентус и Наполи.

Отново дуото Антонио Касано – Диего Милито донесе успех на „нерадзурите” в 6-ия кръг, като двамата нападатели се разписаха през първата част преди Ромуло да върне един гол малко преди почивката.

Без контузените Снайдер, Паласио, Киву, Станкович и Марига, Андреа Страмачони имаше много проблеми преди срещата. Младият спец заложи на схемата 3-5-2, която тества през седмицата срещу Киево. За Фиорентина липсваха Акуилани, Ел Хамдауи и Дела Рока.

„Виолетовите” имаха ужасна серия от 10 поредни загуби на „Сан Сиро” преди двубоя и тъжната поредица за тима на Винченцо Монтела продължи със загуба №11.

Куадрадо даде прекалено силен пас за Йоветич в началото, удар на Коутиньо излезе опасно в корнер след рикошет, а Камбиасо стреля силно в аут след ъгловия удар.

После центриране на Коутиньо бе избито от вратаря Вивиано, Санети взе топката и центрира, но Гонзало Родригес игра с ръка и съдията Джанокаро даде дузпа. Диего Милито не сгреши и от 11 метра даде аванс на Интер.

Веднага след центъра, домакините можеха да удвоят. Касано пусна прехвърлящ пас зад защитата за Милито, аржентинецът на свой ред пусна над Ронкалия и стреля от воле, но нацели напречната греда.

Самир Ханданович изби рикоширал удар на Ляич от пряк свободен удар, а после Милито изпусна чиста ситуация. В 31-ата минута Коутиньо намери Касано, който пусна за Милито, но сам срещу вратаря той стреля право в тялото на Вивиано.

Опасна контра на Интер пак матира гостите в 34-ата минута и „Сан Сиро” ликуваше за втори път. Ранокия пусна по земя, Камбиасо увлече двама бранители и много хитро остави за Касано зад гърба си, а за Касано бе лесно в близкия ъгъл абсолютно необезпокояван да направи 2:0. Италианският национал отпразнува гола като засмука пръста си като биберон, след като тази седмица разбра, че съпругата му Каролина чака второ дете.

Фиорентина върна един гол пет минути преди почивката. Давид Пизаро получи много пространство, огледа се и качи на главата на Ромуло, който отбеляза първия си гол в Серия А, пращайки в долния десен ъгъл – 2:1.

През втората част Интер заигра по-предпазливо и головите ситуации драстично намаляха.

Задачата за тима от Флоренция стана прекалено сложна в 62-ата минута. Тогава Гонзало Родригес влезе остро отзад в краката на Нагатомо и съдията заслужено го изгони с втори жълт картон.

Фиорентина не се отказа да атакува с 10 души. Лука Тони влезе 20 минути преди края и внесе физическа мощ в нападение.

15 минути преди края Милито трябваше да реши мача, но след центриране на Рики Алварес стреля в тялото на Вивиано от чудесна позиция.

Въпреки това Интер спечели първа победа на „Сан Сиро” този сезон и излезе на трето място с 12 точки. Фиорентина е шести с 8.

Интер - Фиорентина 2:1
1:0 17' Милито (дузпа)
2:0 34' Касано
2:1 40' Ромуло
Червен картон: Родригес (62' Фиорентина)